"לפגוש את מרן הרב קוק בצעירותו"

עם צאתו של הספר "מציאות קטן", ספר המחשבה הראשון שכתב הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל בתקופת רבנותו בזיימל, נערך אירוע חגיגי לכבודו

ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשע"ח

(באדיבות אתר "ישיבה")

ספר המחשבה הראשון שכתב ענק ההגות היהודית הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל, "מציאות קטן", יוצא בימים אלו לאור בהוצאה משותפת של הוצאת 'מאבני המקום' בקרית הישיבה בית אל והוצאת הספרים מגיד.

מדובר בספר שאותו כתב הרב קוק זצ"ל בתקופה בה שימש בצעירותו כרב בעיירה הליטאית הקטנה זיימל.

קטעים מתוך הספר, קרוב לשליש ממנו, שובצו בשנים מאוחרות יותר על ידי בנו, הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל, בספרים שונים שנערכו והוצאו לאור, כדוגמת סידור עולת ראי"ה, אך הספר בשלמותו טרם ראה אור עולם עד ימינו אלה, כ-130 שנה לאחר שנכתב.

להוצאה הנוכחית מצורף מבוא היסטורי שכתב עורך הספר, ר' הראל כהן, שעמד בראש צוות של 13 רבנים ואברכים בישיבת בית אל שעמלו במשך שנים על ההדרת הספר.

המבוא החדש, שהוא כעין ספר היסטורי נפרד, כולל תיעוד ראשוני של הבית בו התגורר הרב קוק בשנותיו כרב העיירה זיימל, וכן תיעוד היסטורי המגלה כי מלבד ילדיו של הרב קוק הידועים לנו היתה לרב קוק בת נוספת, רוחמא טויבא, אשר נפטרה מדלקת ריאות והיא כבת שנתיים וחצי.

באירוע חגיגי שנערך לרגל הוצאת הספר אמר ראש ישיבת בית אל, הרב זלמן ברוך מלמד, "אחרי שאני רואה את התוצאה הסופית, את הספר הזה, אז אני מברך על זה יותר. יש כאן כל כך הרבה דברים נפלאים, שראויים היו להוצאה. לפגוש את מרן הרב בצעירותו, לפגוש את הגדלות שלו כבר בשחר ימיו".טוען....

לרכישת הספר לחצו כאן