ארדן בחוות גלעד:
הרשות הפלסטינית שותפה לרצח

השר גלעד ארדן הגיע לחוות גלעד והביע תמיכה ביוזמה להסדרת היישוב, "אין מסר יותר חזק מזה כלפי הרוצחים ותומכיהם ברשות הפלסטינית".

יוני קמפינסקי , כ"ח בטבת תשע"ח

ארדן בבית משפחת שבח
ארדן בבית משפחת שבח
צילום: דוברות שומרון

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן (הליכוד) הגיע היום (שני) לנחם את בני משפחתו של הרב רזיאל שבח הי"ד בחוות גלעד שבשומרון.

ארדן הסביר כי הסדרת היישוב היא חיונית אך לא צריכה להתבצע אחרי הרצח אלא לפניו. "אני מתנצל על כך שאת ההבנה מה צריך לעשות כאן ואיך לחזק את חוות גלעד, את הישוב הנפלא עם התושבים היקרים שמתגוררים כאן, אנחנו נזכרים רק כשקורים אירועים כל כך קשים.

"האמירה של שר הביטחון מיד אחרי הרצח, שאנחנו נסדיר את חוות גלעד, נהפוך אותה לישוב בארץ ישראל, ובעקבות הרצח יבואו עוד רבים וטובים להתגורר ולחזק את האחיזה שלנו בארץ ישראל, אין מסר יותר חזק מזה כלפי הרוצחים, כלפי הרשות הפלסטינית שהיא בעיניי שותפה לרצח הזה כי היא משלמת למחבלים ולבני משפחותיהם''.

השר ארדן קרא לאשר כבר ביום ראשון הקרוב את הצעת המחליטים שהוגשה לממשלה ומסדירה את חוות גלעד.

"כל שר צריך להיות מחויב לכך שכבר ביום ראשון הקרוב נתמוך ביוזמה של שר הביטחון ונדרוש לאשר את ההצעה, לאשר את חוות גלעד כישוב במדינת ישראל ולא רק חשמל ומים צריך לחבר לכאן אלא כבר לאשר עוד בניה, עוד תושבים, זה המסר החזק ביותר כלפי הרוצחים השפלים'', אמר השר לביטחון הפנים.

לאחר הביקור בבית משפחת שבח, השר ארדן ערך פגישת עבודה עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן. סוכם כי ארדן יפעל מול ראש הממשלה לקידום התב"ע לחוות גלעד כדי שהאישור להסדרת היישוב יתקבל כבר בשבוע הבא.