מכתב תנחומים משגריר ארה"ב למשפחת שבח

"כמגיש עזרה ראשונה בחירום, מוהל ומורה נערץ, הרב שבח היה ללא ספק איש יוצא דופן, שדאג לזולתו לפני שדאג לעצמו", כתב השגריר פרידמן.

יוני קמפינסקי , כ"ח בטבת תשע"ח

דיוויד פרידמן
דיוויד פרידמן
צילום: רויטרס

שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן העביר הבוקר (שני) מכתב תנחומים לבני משפחתו של הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בפיגוע ירי שהתרחש בשבוע שעבר סמוך לחוות גלעד בשומרון.

פרידמן ציין במכתבו כי היה שמח לפגוש את בני המשפחה עם שובו מחו''ל בעוד מספר ימים.

מי שמסרו את המכתב לבני המשפחה הוא יו''ר מועצת יש''ע חננאל דורני, מנכ''ל מועצת יש''ע שילה אדלר ואלי פיאפש, רכז התקשורת של דסק חו''ל במועצת יש''ע, שהגיעו הבוקר לחוות גלעד.

השגריר ביקש מפיאפש להקריא את המכתב בפני המשפחה: "בשם ארצות הברית אני מביע את תנחומיה של אומתנו מעומק הלב, על רקע הרצח הטראגי של הבעל והאב, הרב רזיאל שבח", כתב פרידמן.

"כמגיש עזרה ראשונה בחירום, מוהל ומורה נערץ, הרב שבח היה באופן ברור אדם יוצא דופן שדאג לאחרים יותר מלעצמו. שבח סימל את אותם אנשים חרוצים ומסורים שבנו ומקיימים את מדינת ישראל.

''מעל לכל אלה, הרב שבח היה אבא ובעל מסור ודואג. את, יעל, וששת ילדיך, תהיו מורשת חיה לחייו הקדושים שהסתיימו הרבה יותר מדי מוקדם", הוסיף השגריר.

פרידמן הדגיש במכתבו, "קיוויתי לומר לכם מילים אלו של סימפטיה באופן אישי במהלך ימי השבעה, אך לוח הזמנים שלי חייב אותי להישאר מחוץ לישראל לכמה ימים נוספים. קבלו נא בינתיים את מכתבי, עד שנצליח להיפגש בצורה אישית. מאחל לכם שלא תדעו עוד צער, ושזכרו של הרב שבח יהיה לברכה לכל משפחתכם".

בסיום המכתב כתב השגריר בעברית את המילים "יהי זכרו ברוך'' וגם ''המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים".