חוטובלי:
נאום אבו מאזן - סטירת לחי לאירופאים

סגנית שר החוץ בפגישה עם שגריר האיחוד האירופי: אל תספקו אשליות לפלשתינים לפיהן בהיעדר מו"מ יקבלו הכרה חד צדדית.

ניצן קידר , כ"ח בטבת תשע"ח

חוטובלי וז'ופרה
חוטובלי וז'ופרה
צילום: אלרם מנדל, משרד החוץ

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי (הליכוד) נפגשה היום (ראשון) עם שגריר האיחוד האירופי בישראל, עמנואל ז'ופרה.

חוטובלי התייחסה לנאומו של אבו מאזן אמר ואמרה "על האיחוד האירופי לגנות את דברי אבו מאזן שישראל היא פרויקט קולוניאליסטי של האירופאים. דבריו החמורים של אבו מאזן בנאום אתמול שהם שילוב בין שקרים לגינוי הממשל האמריקאי ראויים לביקורת קשה.

''הפלשתינים לא יכולים להמשיך למממן טרור ולבקש חיבוק ותמיכה מהאירופאים, דרך דרישות להכרה חד צדדית", הדגישה חוטובלי.

עוד הוסיפה כי "האיחוד האירופי חייב לפעול בהגינות כלפי ישראל בפעולותיו באזור ולהבין שהפלשתינים הם אלה שמנציחים את הסכסוך דרך השימוש באונר"א, ובסירובם להגיע לשולחן המו"מ. אנחנו מצפים מהאיחוד האירופי לא להמשיך לבנות אשליות בקרב הפלשתינים: ההכרה האמריקאית בירושלים היא הדבר הטבעי והנכון, ואנו מצפים ממדינות אירופה לאמץ את ההחלטה על הכרה בירושלים כבירת ישראל''.

סגנית השר התייחסה לפיגוע הירי שבו נרצח הרב שבח הי"ד בשבוע שעבר, "אב לשישה ילדים נרצח באכזריות בפיגוע ירי על ידי פלשתינים. הרשות הפלשתינית לא רק שלא מגנה אירועי טרור מהסוג הזה אלא ממשיכה לתת רשת תמיכה כלכלית לאותם רוצחים. חלק נכבד מכספי הרשות מגיע מתרומות אירופאיות, וחשוב לדרוש מהרשות להפסיק לממן מחבלים ומשפחותיהם".

סגנית השר חוטובלי התייחסה גם לצורך בשינוי הסכם הגרעין, לאור שינוי המדיניות של הממשל האמריקאי שצפוי בחודש מאי, "אנחנו חיים באזור לא דמוקרטי וישראל היא היחידה ששומרת על הערכים הדמוקרטיים המשותפים לנו והיחידים שמגנים על האזור מפני התפשטות הטרור. על האיחוד האירופי להפסיק לפעול לשימור והגנת הסכם הגרעין".