מרגש
לימוד התורה האחרון

הרב שבח הי"ד נרצח בחזרה מלימודי דיינות בכולל ביישוב ענב. חבריו הפיקו סרטון לזכרו שבו הוא נראה לומד בחברותא. ספריו נותרו מיותמים

עדו בן פורת , כ"ח בטבת תשע"ח

הרב רזיאל שבח הי"ד למד לימודי דיינות בכולל "כרמי משפט" ביישוב ענב בשומרון, משם יצא בנסיעתו האחרונה לפני הפיגוע בו נרצח ליד חוות גלעד.

חבריו לבית המדרש הפיקו סרטון מרגש לזכרו, שבו נראה הרב רזיאל הי"ד לומד תורה בחברותא, ומוצגים גם ספרי הלימוד של הרב ומקום מושבו שנותרו מיותמים.

ברקע הסרטון נשמע השיר "מתיקות התורה" שהושמע בהלוויתו של הרב רזיאל, על פי בקשת אלמנתו יעל.

כולל ''כרמי משפט'' נקרא על שמו של דורון זיסרמן הי"ד, תושב ענב שנרצח בשנת 2001 בפיגוע ירי שהתרחש מאות מטרים מהכניסה ליישוב. דורון נרצח ביום הולדתו ה- 38. הוא הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים, הורים, אח ואחות.

הרב אוריאל אליהו, ראש כולל ''כרמי משפט'' ספד לרב שבח הי"ד ותיאר כי ''היתה בו אהבה אדירה לתורה וחברות מיוחדת כך שכל אחד הרגיש שרזיאל הוא חברו הטוב ביותר.

''הוא העשיר מאד את הכולל בידע שהיה לו בהמון תחומים כגון שחיטה, ניקור, מילה, רפואה, טהרת המשפחה ועוד. רזיאל האמין מאד בחשיבות של כבוד התורה והתחיל לתכנן יחד איתנו אירוע גדול ומכובד לכבוד סיום המחזור הראשון שלצערנו הוא כבר לא יזכה להשתתף בו''.

הרב אליהו מספר כי הרב רזיאל יזם הקמת מכון מחקר ופרסום שגם יביא את בשורת המשפט העברי לבתי הספר ולילדי ישראל שאותם אהב. המכון ייקרא מעתה ''מכון משפטי רזיאל''. ראש הכולל מדגיש כי ''חסרונו מורגש בכאב גדול בכולל, ובמשפחתו שהפכה להיות חלק מאתנו. המקום ימלא חסרונו''.