חוות גלעד
האב השכול זעק: להסדיר את חוות גלעד

בני משפחתו של הרב רזיאל שבח הי"ד עלו לקברו בחוות גלעד, במלאת שבעה ימים להירצחו בפיגוע ירי סמוך ליישוב.

יוני קמפינסקי, חוות גלעד , כ"ט בטבת תשע"ח

בני משפחתו של הרב רזיאל שבח הי"ד עלו הבוקר (שלישי) אל קברו בחוות גלעד, במלאת שבעה ימים להירצחו בפיגוע ירי סמוך ליישוב.

משה שבח, אביו של הנרצח, אמר מעל הקבר "בכוחך אתה היום קרוב לקדוש ברוך הוא יותר מכולנו, לצעוק. כשם שהצלחת מלמטה אין לנו ספק שתצליח מלמעלה שגם הצלע השלישית, ישוב ארץ ישראל שכל כך אהבת, יתקיים בנו.

''אנחנו מתפללים שה' יתן בליבם של כל מקבלי ההחלטות ובראשם ראש הממשלה, לקיים את צוואתך - צוואת עם ישראל, שה' יתן בליבם להסיר כל מכשול כדי שנוכל לקיים את מצוות ישוב ארץ ישראל. ואז תושלם הצלע השלישית. התפלל עלינו, על רעייתך, על הבנים על הבנות שלך. יש בכחך. לך בכחך זה ותצליח", הוסיף האב השכול.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר "קנית את מקומך כאן למנוחת עולמים בחוות גלעד. אנחנו מבטיחים לך שנעשה הכל להרמת קרן ישראל דווקא מתוך הבור העצום הזה.

''אנחנו מבטיחים לך שיחד אתכם נעשה הכל כדי שחוות גלעד תוכר כישוב במדינת ישראל, כדי שבמקום הזה תהיה תנופת בנייה לזכרך, כדי שכל אותם רוצחים ידעו שעם ישראל חזק ועם ישראל חי", הוסיף דגן.

במהלך שבעת הימים האחרונים הגיעו לחוות גלעד פוליטיקאים מימין ומשמאל, רבנים ואישי ציבור, שניחמו את האלמנה, את הילדים ואת שאר בני המשפחה הכואבים שהותיר אחריו הרב שבח.

כוחות הביטחון ממשיכים במרדף אחר המחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני ונמלטו מהמקום. ביום ראשון צפויה הממשלה לדון בהצעת מחליטים שהגיש שר הביטחון אביגדור ליברמן להסדרת חוות גלעד והכרה בה כיישוב מן המניין.

קודם לעלייה אל הקבר, בני משפחת שבח כתבו אותיות ראשונות בספר תורה שנכתב לעילוי נשמת הרב רזיאל הי"ד.טוען....