שר התקשורת: לפתוח סניפי דואר לבדואים

שר החקלאות אורי אריאל סייר בדרום יחד עם שר התקשורת איוב קרא. אריאל: ''האזרחים הבדואים הם אזרחים שווים''.

חזקי ברוך , כ"ט בטבת תשע"ח

קרא ואריאל
קרא ואריאל
צילום: דוברות

שר החקלאות אורי אריאל הממונה על פיתוח התיישבות הבדואים בנגב, סייר בדרום יחד עם שר התקשורת איוב קרא.

השרים החליטו על צמצום הפערים החברתיים בתחום התקשורת. השר קרא הורה למנכ״ל דואר ישראל לפתוח סניפי דואר בישובים הבדואים בנגב.

השר קרא גם פנה לחברות HOT ו-Yes בדרישה לפריסת סיבים אופטיים לשידורי לוויין וכבלים. במטרה להגביר את הקליטה הסלולרית ביישובי הבדואים בנגב שר התקשורת יקיים דיונים עם חברות הסלולר וינחה אותן לפתור את בעיית הקליטה הסלולרית.

שר החקלאות אריאל אמר כי ״האזרחים הבדואים הם אזרחים שווים ויש לפעול לכך שכל אזרח בישראל יהנה מקליטה סלולרית וסניפי דואר זמינים ותשתיות תקשורת. מדינת ישראל רואה מחויבות לשפר את רמת החיים של האזרחים הבדואים בנגב ולצמצם את הפערים הכלכליים והחברתיים.

''זהו אינטרס לאומי אליו מחויבת המדינה שכיום מגויסת יותר מתמיד ופועלת לקידום יישובי הבדואים בנגב ומקצה לכך למעלה מ- 3 מיליארד ש"ח במסגרת תוכנית חומש חברתית כלכלית", פירט אריאל.

שר התקשורת קרא אמר כי ״התקשורת היא מוצר יסוד במדינה וראוי שכל מקום במדינה יהיה נגיש ללא כל אפליה בין מרכז ופריפריה. על כן אני רואה חשיבות בצמצום הפערים וחיזוק תשתיות התקשורת למען האזרחים בנגב״..

משרד החקלאות והרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב, בהובלת השר אורי אריאל, מיישמים תכניות חומש להסדרת ישובי הבדואים בנגב לצד תוכנית חומש לאומית לפיתוח חברתי כלכלי בהיקף של כ- 3.6 מיליארד ש"ח, במסגרתה הממשלה פועלת לצמצום הפערים החברתיים בתחום התעסוקה, הרווחה והשירותים החברתיים, חינוך וחיזוק הרשויות המקומיות, פיתוח כלכלי וקידום התעסוקה.