קריאה לנתניהו:
תמוך פומבית בהסדרת חוות גלעד

ראש מועצת שומרון במסר לראש הממשלה בעקבות הצעת המחליטים של שר הביטחון להסדרת חוות גלעד, "זה מה שעם ישראל מצפה לו".

עדו בן פורת , כ"ט בטבת תשע"ח

ראש מועצת שומרון יוסי דגן קורא היום (שלישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו להוביל אישית את אישורה בממשלה של הצעת המחליטים להסדרת הישוב חוות גלעד.

הקריאה יוצאת לנוכח העובדה ששר הביטחון פרסם את ההצעה כבר בראשית השבוע, בעקבות רצח תושב החווה הרב רזיאל שבח סמוך לישוב, אך ראש הממשלה נתניהו נמנע עד היום מהתייחסות ליוזמה.

"אביגדור ליברמן שר הביטחון החליט החלטה מנהיגותית חשובה ואני קורא לך אדוני ראש הממשלה: אמץ אותה. תוביל אותה", קרא דגן לנתניהו.

לדבריו, "זה מה שעם ישראל מצפה לו, זה מה שהמשפחה היקרה הזו מבקשת וזה המסר הכי נכון לטרור".

"לא רק שלא תצליחו לשבור אותנו אלא אנחנו נתחזק ונוסיף בניה במקום שבו רזיאל היקר חי וסמוך למקום שבו הוא נרצח", הוסיף דגן, "אני קורא לך ראש הממשלה הודע על זה בקולך. עיני כל עם ישראל נשואות אליך כעת".

נזכיר כי ביום ראשון הניח שר הביטחון אביגדור ליברמן על שולחן מזכירות הממשלה הצעת מחליטים להסדרת חוות גלעד כיישוב מן המניין. ההצעה קובעת כי יש "לקדם הקמת יישוב חדש על קרקע בבעלות ישראלית, שיפעל במסגרת המוניציפלית של המועצה האזורית שומרון, יקבל סמל יישוב עצמאי ויקלוט, בין היתר, תושבים שמתגוררים כיום על אדמות פרטיות באזור".

ביום רביעי בשבוע שעבר נרצח הרב שבח, אב לשישה ילדים מירי מחבל סמוך ליישוב שבו התגורר.

רזיאל נורה מירי חולף בעת שנהג במכוניתו ונפצע בצווארו. הוא פונה לבית החולים מאיר בכפר סבא במצב אנוש, ושם קבעו הרופאים את מותו. כוחות הביטחון פועלים לאיתור המחבלים.