סוף טוב: המשטרה משכה את האישום התמוה

ד' שהפריד בקטטה בתוך פיצריה שבה עבד מצא את עצמו נאשם בתיק. היום הגיע התיק לבית המשפט ובהמלצתה החמה של השופטת האישום בוטל.

ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשע"ח

תיעוד הקטטה
תיעוד הקטטה
צילום מצלמת אבטחה

תיעוד: הפריד בין ניצים ומואשם בתקיפה

לפני מספר חודשים שהה ד' בעבודתו בפיצריה בירושלים. למקום נכנס אדם שהחל להתווכח עם אדם אחר שישב באותה עת בתוך הפיצריה ותוך מספר רגעים, החלו שני האנשים בפיצריה להתקוטט.

ד' ניגש במהירות אל השניים והחל יחד עם אדם נוסף להפריד בין הניצים ובכך חשב שהאירוע הסתיים מבחינתו.

אולם, לד' ציפתה הפתעה כאשר לאחר כחודש הוא זומן לחקירה במשטרה, בה נאמר לו כי הוא חשוד בתקיפת אחד הניצים ביניהם הפריד. ד' מסר כי לא תקף איש מהם, וכי כל שעשה היה להפריד בין הצדדים.

לפני מספר חודשים החליטה המשטרה להגיש כתב אישום דווקא נגד ד', מי שכזכור הפריד בין הצדדים, זאת למרות שהאירוע כולו תועד במצלמות אבטחה וניתן לראות בבירור כי לא בוצעה כל תקיפה מצדו של ד'.

היום התקיים דיון בתיק ובהסכמת הצדדים צפתה השופטת בסרטון ולאחר מכן תהתה מדוע הוגש כתב האישום והטיחה ביקורת על עצם הגשתו.

בצעד חריג קבעה השופטת את התיק להוכחות תוך מספר שעות והורתה לצדדים להתייצב באולמה בשעת צהריים לדיון הוכחות. אלא שכעבור זמן קצר הודיע נציג המדינה כי המדינה חוזרת בה מכתב האישום.

השופטת הבכירה שרון לארי-בבלי קיבלה את הבקשה וקבעה "אין לי אלא להצטרף לדברי בא כוח הנאשם שתיק זה מוטב אלמלא הוגש לכתחילה".

השופטת הוסיפה, "אני שותפה לדעתו של בא כוח הנאשם שהכוח אותו נקט הנאשם איננו בלתי סביר בנסיבות העניין ואף מצביע על אזרחות טובה כאשר לא עמד מנגד, אלא פנה להפריד בין הניצים ולהגן בגופו על חברו לעבודה שהותקף".

עו"ד איתמר בן גביר פרקליטו של ד' מסר היום, "מרשי פעל מתוך הגנה עצמית ומתוך אחריות ומדובר בכתב אישום הזוי שטוב היה אלמלא באה לעולם. טוב עשתה השופטת שבהסכמת הצדדים צפתה בסרטון באולמה ומנעה עינוי דין. בית המשפט העביר מסר ברור שהפרדה בין ניצים ברחוב היא התנהלות ראויה ואני שמח שבמשטרה הבינו זאת וחזרו בהם מכתב האישום".