נשות הכותל רצו למשטרה

יו"ר עמותת נשות הכותל הגישה תלונה במשטרה על הפצת פלאיירים שמסיתים נגד הנשים. לטענתה הפלאיירים חולקו בכותל והודבקו על עמודים.

רעות הדר , א' בשבט תשע"ח

נשות הכותל. ארכיון
נשות הכותל. ארכיון
צילום: עדי גפן/TPS

ענת הופמן, יו"ר עמותת נשות הכותל, הגישה הבוקר (רביעי) תלונה במשטרה על הפצת פלאיירים המסיתים נגדן, שחולקו במהלך תפילת ראש חודש שבט לעוברים ושבים ברחבת הכותל.

הפלאיירים הודבקו על קירות ועמודים בעזרת הנשים, בניגוד לתקנות במקום ומבלי שהמאבטחים מנעו זאת.

נשות הכותל מספרות כי למרות דרישת שופטי בג"צ מהמשטרה לפעול כדי לאפשר לנשות הכותל להתפלל ללא הפרעות, עשרות נשות הכותל עוכבו בכניסות במשך כשעה וחצי ונאלצו לשוב על דרכן כי התפילה הסתיימה.

100 הנשים שבכל זאת הצליחו להיכנס ולהשתתף בתפילה, מצאו את עצמן מופנות לשטח מגודר שהוקצה עבורן. הן סירבו להתחיל בתפילה עד שהמאבטחים נעתרו לבקשתן להרחיבו במקצת.

במהלך התפילה חגגו המתפללות בת מצווה לעמליה קריב, בתו של גלעד קריב, מנכ"ל התנועה הרפורמית בישראל. עמליה קראה את פרשת החודש מקלף שהוכן במיוחד ע"י סופרת סת"ם.

רחל כהן ישורון, חברת הנהלת נשות הכותל, נדרשה ע"י המאבטחים בכניסה לכותל להסיר את כיסוי הראש כחלק מהבדיקה הביטחונית. המאבטחים טענו שהם פועלים בהתאם להוראות, ולא אפשרו לה להיכנס עד שנאלצה להסיר את כיסוי הראש ולהוכיח להם שהיא לא נושאת ספר תורה על ראשה.

ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל, אמרה "לנוכח תביעת בית המשפט להגן עלינו במהלך התפילה, החלטת המשטרה הייתה דווקא לצמצם את המכלאה בשני שלישים ולהעביר אותנו לפינה מרוחקת. הפתרון לאלימות לפי משטרת ישראל הוא להגביל את נשות הכותל וזכותן לתפילה במקום לעצור את הבריונים".