הרב שמואל אליהו:
"איזנקוט אחראי לירידה במוטיבציה"

רבה של צפת לא מתחרט על קריאתו לפטר את איזנקוט ומפנה כלפיו אצבע מאשימה: "נלחם באלאור אזריה ובדתיים, פגע ברבנות הצבאית".

אלירן אהרון , א' בשבט תשע"ח

הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו
צילום: אלירן אהרון

רבה של צפת הרב שמואל אליהו מתייחס לסערת שעוררה קריאתו לפטר את הרמטכ''ל איזנקוט בשל העובדה שצה''ל אימץ עמדות פמיניסטיות רדיקליות, כך לטענת הרב.

"קראתי לפטר את הרמטכ"ל או לפחות לא להאריך לו את הכהונה", אמר הרב אליהו. ''כבר הרבה חודשים אני חושב על זה וחושב אם להגיד או לא להגיד. מאז שפורסם שיש ירידה גדולה במוטיבציה ליחידות הקרביות אמרתי בליבי 'למה זה קורה?'.

"זה דבר שאסור לאפשר אותו אם הוא יתפתח, והוא מתפתח כבר כמה שנים, זה אסון. מי חתום על זה? מי זה שגורם לצעירים חוסר מוטיבציה?'', תהה הרב אליהו.

לדבריו, ''קל מאוד להצביע על ראש המערכת שאשם בדבר הזה. זה שסילק את ההסברה של הרבנות הצבאית שהגבירה מוטיבציה והכניס במקומה ארגוני שמאל קיצוני שמורידים את המוטיבציה.

"זה שנלחם באלאור אזריה, זה שבר מוטיבציה לחיילים, זה שנלחם בחיילים דתיים שזה שובר אותם, זה שמכניס בנות לתוך יחידות לוחמות - זה לא מגביר מוטיבציה. זה אולי הופך את זה ליותר מעניין אבל זה לא מגביר שום מוטיבציה של לחימה''.

הרב אליהו טען כי הרמטכ"ל איזנקוט אחראי לכל הכשלים הללו, ''יש מישהו שאחראי לזה. במדינת ישראל אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו צבא שהולך ונחלש.

"נכון, הצבא חזק, אבל אי אפשר להיכנס לשאננות. זאת הסיבה שבגללה ביקשתי מראש הממשלה שהוא אדם אחראי לשקול את הדבר הזה. בהחלט הגיע הזמן להגיד לרמטכ"ל 'תודה רבה על שירותך תפנה מקום למישהו אחר'".