בבקשה ממך, ח"כ סמוטריץ', תמשיך!

עוצמת הצווחות והצרחות במליאה הוכיחה שח"כ בצלאל סמוטריץ' פגע באופוזיציה במקום שהכי כואב לה כשאמר: זכר ונקבה ברא אותם. דעה.

גיל רונן , ב' בשבט תשע"ח

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נדמה שמזמן לא שמענו עוצמת צרחות וצווחות במליאת הכנסת, כפי ששמענו במהלך הנאום שנשא אתמול (רביעי) ח”כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי).

על פניו של ח"כ סמוטריץ' ננסך במהלך הנאום חיוך רחב שהעיד כי הוא נהנה הנאה של ממש. אפילו יו"ר הישיבה, ח"כ טלי פלוסקוב מסיעת כולנו, אמרה בסוף הנאום – “איזה דיון!", ולא הסתירה את קורת רוחה.

ומה בסך הכל אמר ח"כ סמוטריץ'? אמיתות פשוטות שכולם – גם אנשי שמאל – האמינו בהן עד לפני שניים או שלושה עשורים.

“חסד עשה ריבונו של עולם עם העולם שהוא ברא בו גם גברים וגם נשים, והוא נתן לכל אחד את הטבע, גם הפיזיולוגי וגם הפסיכולוגי, ונתן לכל אחד את הכוחות והכשרונות והיכולות שלו. זה מה שהופך את החיים לטובים ומעניינים... ובסופו של יום, בהתאם לאופי ולכישורים וליכולות גם מותאמים תפקידים. כן, תצעקו – את הטבע אתם לא תשנו... הניסיון להכריח את הנשים להפוך לגברים הוא כל כך משפיל ומבזה. תעשו טובה לעולם, תשאירו את הגברים גברים ואת הנשים נשים".

חברות הכנסת איילת נחמיאס ורבין ורחל עזריה התהלכו במליאה כלביאות בסוגר, תוך השמעת צעקות רמות בלתי פוסקות, וח"כים אחרים – בהם חיליק בר ונחמן שי – הפריעו בקול רם אף הם. נדמה שרק ראש הממשלה מסוגל לעורר כאלה שיאים של זעם במליאה, כשהאופוזיציה כולה מתאחדת מולו.

בנאומו זה השיב ח"כ סמוטריץ' למליאת הכנסת קורטוב מהכבוד שאבד לה לפני שנים רבות. באמירת האמת הפשוטה והנוקבת, "זכר ונקבה ברא אותם". אנו ממקום מושבנו ביציע העתונאים יכולים רק לעודד אותו ולומר לו – המשך וייצג את השמרנות! קח את הרוח הזו לוועדת הפנים שבה אתה חבר, ולכל מקום אחר שבו תמצא לנכון, וחשוף את השמאל הקיצוני האנטי-משפחתי במערומי צווחנותו.

קלף את קליפת השקר והמדון הזו בהדרגה, מחיי המשפחה שלנו, ממוסדות השלטון, מהאקדמיה, מהעתונות ומהצבא. חשוף את המצודים והחרמים של "ארגוני הנשים" של השמאל הקיצוני. זה אפשרי. סמוך על חושיך. הבהלה שאחזה היום באופוזיציה במליאה, היתה אמיתית מאוד. יש להם הרבה מה להפסיד.

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.