רבנים בציונות הדתית תומכים ברמטכ"ל

הרב חיים דרוקמן והרבנים יעקב מדן ואלי סדן שלחו מכתב לרמטכ"ל ובו חיזקו אותו. "מודים על המהלכים להפיכת צה"ל לצבא העם".

ערוץ 7 , א' בשבט תשע"ח

הרמטכ"ל גדי איזנקוט
הרמטכ"ל גדי איזנקוט
צילום: פלאש 90

שלושה מרבנים בציונות הדתית - ראש ישיבות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת הר עציון הרב יעקב מדן וראש מוסדות עלי, הרב אלי סדן - חותמים על מכתב תמיכה ברמטכ"ל גדי איזנקוט.

בחדשות 10 דווח כי במכתב שנשלח הערב (רביעי) כתבו שלושת הרבנים כי הם שבעי רצון מהתנהלות הצבא כלפי המתגייסים הדתיים.

"לקראת תחילת השנה הרביעית לכהונתך כרמטכ"ל רצינו להודות לך על המהלכים שעשית לביטחון ישראל - ועל המהלכים להפוך את צה"ל לצבא העם שכל אחד ירגיש בו נוח", כתבו הרבנים לרמטכ"ל.

הם הביעו תקווה כי הרמטכ"ל "ימשיך להעמיק את המהלכים בהם התחיל בשנה האחרונה".

נזכיר כי מוקדם יותר אמר הרב דרוקמן בראיון ל'ישראל היום' כי הוא אינו מבין את הקריאות לא להתגייס. "איזו מחשבה זו לא להתגייס לצבא?! זה לא הצבא של הצאר ניקולאי, זה הצבא שלנו. כולנו צריכים להתגייס מתוך מוטיבציה גדולה. להיאבק לקחת חלק ביחידות הכי קרביות. נפגשתי עם הרמטכ"ל אין לו עניין לפגוע בחיילים הדתיים.אני נותן בו אמון מלא".

נפתלי בנט
צילום: הלל מאיר/TPS

שר החינוך נפתלי בנט, יו"ר מפלגת הבית היהודי, הגיב בצהריים בשיחה עם ערוץ 7 לביקורת הקשה שהשמיע הרב שמואל אליהו כלפי הרמטכ''ל איזנקוט.

בנט קרא לאחד את השורות ומבהיר כי שגה כאשר כינה "חצופה" את הקריאה של הרב אליהו לפטר את הרמטכ''ל.

"אסור לנו, לציונות הדתית, לצאת נגד צה"ל ולתקוף אותו. אנחנו בשר מבשרו של צה"ל, אסור לנו לתקוף את הצבא. עלינו להידבר, יש הידברות משמעותית עם צה"ל וצריך להמשיך בה'', הוסיף בנט.

לדבריו, צה"ל ביצע שינויים משמעותיים בשנה האחרונה בכל הנושאים החשובים לציונות הדתית, כמו השינוי בפקודת השירות המשותף לטובת החיילים הדתיים. ''אסור לציונות הדתית לזרוק את התינוק יחד עם מי האמבטיה. אסור לנו ליצור חוסר אמון בקרב הדור הצעיר כלפי מפקדיו''.

בנט סיפר כי גם בציבור החילוני ישנם כאלו שנמצאים בחרדה כאילו משרד החינוך מייצר 'הדתה' ומחזיר את ילדיהם בתשובה. ''בציבור הדתי יש מי שחושב שצה"ל רוצה 'לחלן' את ילדינו, וגם החרדים בחרדה כאילו מישהו רוצה לפגוע בהם.

''עלינו להירגע", הכריז יו"ר הבית היהודי, ''אין לאף אחד מאיתנו רצון לשנות את הזהות של האחר. צה''ל שייך לכולנו ואסור לכולנו לפגוע בו, הצבא זה אנחנו''.

בנט נשאל האם התבטא כראוי כאשר כינה "קריאה חצופה" את הקריאה של הרב אליהו לפטר את הרמטכ''ל. ''שגיתי במונח שבו השתמשתי נגד הרב שמואל אליהו. כפי שאני מצפה מהרבנים לשמור על כבוד צה''ל כך גם עליי לשמור על כבוד הרבנים.

''אני ממליץ שכולנו ניכנס להידברות, נוריד את הלחץ, כולם רוצים בטוב, משרד החינוך לא מושלם, צה''ל לא מושלם, אלה שתי מערכות גדולות ויש תקלות שצריך לתקן וזה בדיוק מה שאנחנו עושים'', הוסיף השר בנט.