"מקדמים נתיב תעופה ישיר להודו"

ראש הממשלה נועד עם אנשי עסקים מקומיים ושוחח עימם על הרצון לייצר שיתופי פעולה של פורומים עסקיים בהודו ובישראל.

ניצן קידר , ב' בשבט תשע"ח

ראש הממשלה נואם בפני אנשי עסקים במומבאי
ראש הממשלה נואם בפני אנשי עסקים במומבאי
צילום: אבי אוחיון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם בכירי אנשי העסקים בהודו וקרא להם להשקיע בישראל במגוון תחומים.

הוא הזמין אותם להצטרף לרשימה ארוכה של חברות בינלאומיות גדולות שהשקיעו כבר בישראל ושפתחו מרכזי מו"פ בארץ.

נתניהו ציין כי הוא בטוח שבישראל הם יוכלו למצוא פתרונות טכנולוגיים מתקדמים במגוון תחומים.

לאחר מכן, השתתף ראש הממשלה בפורום עסקי משותף למשלחת של אנשי עסקים מישראל ומקביליהם מהודו. המשלחת העסקית הישראלית, היא הגדולה ביותר שיצאה אי פעם מישראל לביקור רשמי של ראש ממשלה.

ראש הממשלה דיבר באירוע על חשיבות יצירת חיבור ישיר בין ישראל והודו. "אחד הדברים שאנחנו מנסים לעשות הוא לקדם דבר פשוט – נתיב תעופה יעיל וישיר בין ישראל והודו, מהסוג שיש לנו בין ישראל ועמק הסיליקון, הסוג שיש לנו עכשיו בין ישראל וסין, ביוזמתה של סין. כיוון שהיכולת לקיים את הקשרים הללו היא חשובה בצורה עצומה, על מנת ליצור ערך וחדשנות מבלי התערבותנו ובתמיכתנו. לכך אנו מחויבים".

נתניהו הוסיף, "בחדר הזה נמצאים כמה מהמנהלים המוכשרים והמוצלחים ביותר מהודו וישראל, ואתם הגעתם לאן שהגעתם כיוון שאתם מתחרים מצוינים. המסר שלי לכם הוא: לעולם אל תפסיקו להתחרות, כיוון שכולנו מרוויחים מתחרות. אתם לעולם לא יכולים להפסיק להתחרות ולכן עלינו לארגן את הכלכלות הלאומיות שלנו בדרך שהופכת את התחרות והיזמות לרווחית, אפשרית וקלה".

"אני רוצה שתדעו שתתקבלו בישראל בחום בלתי רגיל, באהדה ואהבה עצומה. ישנו כבוד עמוק כלפי הודו, כלפי העם ההודי, כלפי התרבות ההודית. אנחנו שתיים מהתרבויות העתיקות ביותר על פני כדור הארץ. אנחנו דמוקרטיות. אנחנו חולקים אהבה לחירות ואהבה לאנושות. אנחנו באמת השותפים שלכם. זאת שותפות שנוצרה בגן עדן. בואו נממש אותה עכשיו על פני כדור הארץ. בואו לישראל, השקיעו בישראל, וישראל תבוא גם היא לכאן. המון הצלחה לשותפות הגדולה בינינו", סיכם נתניהו.