כתבי אישום בפרשת הפריימריס בעבודה

שני כתבי אישום הוגשו היום במסגרת פרשיית הקמפיין השלילי נגד ח"כ שלי יחימוביץ' במהלך הפריימריס בעבודה בשנת 2013.

ערוץ 7 , ב' בשבט תשע"ח

כתבי אישום. העבודה
כתבי אישום. העבודה
צילום: פלאש 90

כתבי אישום הוגשו היום (חמישי) נגד שמעון בטאט וגלעד רמות במסגרת פרשת הפריימריס בעבודה בגין עבירות לפי חוק המפלגות. בטאט מואשם באי מסירת הודעה ורמות מואשם במתן תרומה אסורה.

על פי כתבי האישום, בחודש אוגוסט 2013 הוכרז על קיומן של בחירות מקדימות במפלגת "העבודה". הבחירות התקיימו ב- 21 בנובמבר באותה שנה.

חבר הכנסת יצחק הרצוג שהחליט באותה עת להתמודד על ראשות המפלגה, הקים לצורך כך מטה בחירות. הרצוג מינה והסמיך את שמעון בטאט לעמוד בראש המטה. במועד ובמקום שאינם ידועים במדויק, נפגש בטאט עם דניאל כהן, שהיה פעיל במפלגת "העבודה" ורצה שהרצוג יזכה בבחירות המקדימות.

באותו המפגש סיכמו בטאט וכהן, כי כהן יפעל לפרסום קמפיין בעל אופי שלילי נגד חברת הכנסת שלי יחימוביץ', שהתמודדה אף היא לראשות המפלגה, וזאת באמצעות שליחת הודעות טקסט בתפוצה רחבה לחברי המפלגה, אשר יכילו קישורים לכתבות שונות ובהם תכנים פוגעניים לכאורה בקשר ליחימוביץ'.

עוד סוכם כי עבור עריכת הקמפיין השלילי יקבל כהן סכום של 40,000 ש"ח אשר ישולם לו על ידי שליח מטעם מטה הבחירות שיגיע אליו בהמשך.

בהתאם לסיכום, ב- 17 בספטמבר נפגש רמות עם כהן במשרדו באשדוד. רמות הודיע לכהן כי הוא מגיע אליו בהמשך למפגש האמור של כהן עם בטאט וכי הוא יסדיר את התשלום עבור הקמפיין השלילי. כעבור מספר ימים, שלח רמות לכהן, באמצעות שליח, שיקים של חברה המצויה בבעלותו לטובת כהן, וזאת בתמורה לעריכת הקמפיין השלילי, על אף שמתן תרומה באמצעות תאגיד הינה אסורה על פי דין.

כנגד התשלום מסר כהן לרמות חשבוניות עליהן נכתב כי הכספים שולמו בעד "ייעוץ משפטי", למרות שכהן לא נתן ייעוץ משפטי לחברה וזאת על מנת להסתיר את מטרת התשלום. בתמורה לתשלום, ביצע כהן את הקמפיין השלילי במהלך חודש אוקטובר 2013.

כתב האישום נגד בטאט הוגש במסגרת הסדר טיעון, לפיו בטאט יודה בכתב האישום. בנוסף, הנאשם יכול לבקש מביהמ"ש להפנותו לקבלת תסקיר שירות מבחן והפרקליטות לא תתנגד לכך. כמו כן, על פי ההסדר עם בטאט, עמדת המדינה תהיה כי העונש הראוי בעניינו הוא מאסר על תנאי, קנס וביצוע עבודות לתועלת הציבור. כתב האישום עם רמות לא הוגש במסגרת הסדר טיעון.