אחינועם ניני: אנשים מקסימים בשומרון

הזמרת והיוצרת תיארה את הביקור יוצא הדופן שקיימה באזור השומרון. "נסעתי לפדואל וגם לברקן, וישבתי לשיחה עם תושבים שהיתה ממש מרתקת"

ערוץ 7 , ב' בשבט תשע"ח

 אחינועם ניני
אחינועם ניני
פלאש 90

הזמרת והיוצרת אחינועם ניני תיארה היום (חמישי) את הביקור יוצא הדופן שקיימה בשבוע שעבר באזור השומרון.

"היה לי ביקור מאוד מרגש בהזמנתו של יוסי דגן ראש מועצת שומרון, נסעתי לפדואל וגם לאיזור התעשייה ברקן וישבתי לשיחה עם תושבים שהיתה ממש מרתקת", סיפרה ניני לגלי צה''ל.

שעות לאחר שביקרה ניני בשומרון, אירע הפיגוע הרצחני ליד חוות גלעד. ''לצערי הרב היום הזה הסתיים רע מאוד, בפיגוע שהיה סמוך לחוות גלעד. תושב של חוות גלעד היה גם במפגש, אז בכלל הרגשתי עוד קשר אישי לדבר''.

את הסיור בשומרון תיארה היוצרת כ''מאוד מעניין. אני מקווה שזה מפגש ראשון מני רבים. אפשר לתקשר בצורה חסרת אמצעים עם אנשים מקסימים ביותר, שאני חלוקה איתם בנושאים רבים אבל אני חושבת שהתקשורת מאוד מאוד חשובה.

"האם הביקור שינה את דעתי לגבי עמדות היסוד שלי? ממש לא", הדגישה ניני, ''אבל בהחלט איפשר לי לראות מה קורה שם, לסייר במקום ולהכיר אנשים. אני מאוד מאמינה בזה, אני חושבת שזה חשוב מאוד ואני מקווה להמשיך עם זה".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן סיפר כי הזמין את ניני לשומרון לאור בקשתה. ''אני בטוח שהמפגש מביא קודם כל להרגעת הרוחות ולהורדת מפלס השנאה והמחלוקת בין המחנות ובלי קשר פגשנו אדם פתוח שצמא לשמוע ולהשמיע.

''אנחנו מצפים למפגש הבא", סיפר דגן, "אנחנו מאמינים בקשר בלתי אמצעי והכרת השומרון ללא תיווך''.