שירי מימון: אני אוהבת לשיר בפני נשים

אלפי נשים שקוראות את שיעורי הרבנית ימימה מזרחי, התכנסו בבנייני האומה. דובי וינרוט: חני ז''ל לימדה אותי על העיקר והטפל בחיים.

עדו בן פורת , ב' בשבט תשע"ח

שירי מימון בכנס הנשים
שירי מימון בכנס הנשים
צילום: משה אליהו

כמעט 3,000 נשים מכל קצות הקשת הדתית והישראלית הגיעו אמש (ד') לבנייני האומה, לחגוג את ראש חודש שבט בכנס השנתי של מפעלות 'פרשה ואשה' של הרבנית ימימה מזרחי ויקרת פרידמן.

הכנס, המהווה את מפגש הפסגה השנתי בין קהילת המנויות לשיעוריה הכתובים של הרבנית ימימה, אותם עורכת פרידמן, זימן מפגש ייחודי בין נשים שונות שהמשותף ביניהן הוא אהבתן הגדולה והערכתן לרבנית ימימה.

במהלך הכנס התקיימו ארבע הרצאות בסגנון 'TED' של נשים שצמחו מתוך משברים, וכן של עו"ד דובי וינרוט שאיבד את אשתו חני ז''ל לפני כחודשיים לאחר מאבק ממושך במחלץ הסרטן.

"הייתי נשוי לחני 15 שנה כשבעשר מתוכן התמודדנו עם מחלתה", תיאר וינרוט. ''הרווחתי שיעור לחיים על עיקר וטפל בחיים. חני השאירה אותי עם היכולת להתבונן בעין טובה על המציאות ולחפש בה את הטוב, גם כשהוא לכאורה קשה לאיתור.

''נוכחתי לדעת שהטוב – מרבה טוב. כשאני רואה את החיובי בחיי, הוא גדל ומתרבה. עין טובה ושמחה לצד אמונה איתנה, הם הדרך לחיות את החיים ולהתקדם הלאה מכל אבלות שהיא, ואין אדם שלא מתאבל על משהו", הוסיף בעלה של חני וינרוט.

אלפי הנשים נהנו מהופעתו של אביתר בנאי ואחריו עלו לבמה שירי מימון ודין-דין אביב שסחפו את הקהל להרקדה סוערת.

שירי מימון אמרה לקהל "אני כל כך אוהבת לשיר בפני נשים. קהל של נשים תמיד מביא איתו מלא אנרגיות. הן תמיד שמחות, רוקדות ומשתחררות". מימון סיפרה לקהל שלפני חצי שנה ילדה את בנה השני ותיארה עד כמה גדולה הערכתה לנשים שיולדות הרבה ילדים.

עורכת שיעורי הרבנית ימימה, יקרת פרידמן, אמרה כי ''הרבנית ימימה התברכה ביכולת להנגיש לנשים את התורה העצומה הזאת בשפה נשית שפוגשת כל אחת ואחת בנקודה המדוייקת עבורה, ומתמלאת הטענה לשבוע נוסף".

כוכבת הערב, הרבנית ימימה מזרחי עצמה, בחרה להתייחס דווקא לקללה שסינן אבו מאזן השבוע לעבר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. "מה הקללה שאבו מאזן אמר השבוע לטראמפ? שמתן לב? 'יחרב ביתך'. חשבתי לעצמי: אנחנו במאה ה-21, אבל הקללה הכי חריפה היא: שלא יהיה לך בית. כמה עומק יש פה".

"גם טראמפ ואבו-מאזן יודעים שהבית הוא הכול. במשימת השילוב הזו בין הפנים לבין החוץ, בין המשפחה לקריירה, כשאנחנו יוצאות מהבית, עלינו נאמר: 'לבי במזרח ואנוכי בסוף מערב'. פגשתי לאחרונה את השופטת החרדית הראשונה בארצות הברית, רוחי פרייר. היא מהנשים המתוקתקות האלה, ה'מרגיזות'.

''העוגות שהיא אופה לשבת תמיד מוכנות מראש, הכול מאורגן. כל הילדים שלה – בפיג'מות תואמות. אפילו בעלה עם אותה פיג'מה... ושאלתי אותה: אלופה אחת, איך כל יום את שומעת את כל הזוהמה, הרשע והפשע באולם בית המשפט, וחוזרת לבית החסידי והתמים שלך?

''והיא אמרה: זה בדיוק הפוך. אני לא מביאה את הפשעים מבית המשפט הביתה, אני מביאה את הבית – לבית המשפט. כשאני יושבת ביום חמישי בבוקר ומולי נאשם, גלגלי המח שלי כבר חושבים על הקינוחים שאכין לשבת".

הרבנית ימימה הוסיפה, "אפשר לספור כמה פעמים המילה 'בית' מופיעה בפרשה, שוב ושוב. אנחנו יוצאים ממצרים, מעבדות לחירות, וכל הזמן מדברים איתנו על מזוזות הבתים, על קורבן הפסח שאוכלים בתוך הבית, על החמץ שלא יימצא בבית ועוד. כי חירות אמיתית זה לבוא הביתה. אדם שיש לו בית, שמרגיש יציב, הוא בן חורין אמיתי. אם 'יחרב ביתך' זו קללה, אז הברכה היא: יבנה ביתך".

במהלך הערב הושק ספרה החדש של הרבנית מזרחי, 'איך היא צומחת' בהוצאת קורן-מגיד. הספר הינו אסופת מאמרים בנושא העצמה נשית ועוסק בהתחדשות, צמיחה, שמחה וברכה. על הפקת האירוע ניצחו אנשי ''תהל הפקות''.טוען....

צילום: משה אליהו