הלוויה קורעת לב

"לא ידעתי שהיום אני לוקח אותך לתלמוד תורה של מעלה", מירר בבכי כבד אביו של הילד יהודה אפלבוים ז"ל רק בן שש שנהרג בתאונה בבית שמש

עוזי ברוך , ג' בשבט תשע"ח

זירת התאונה
זירת התאונה
צילום: Yaakov Lederman/Flash90

הילד יהודה אפלבוים ז"ל, בן ה-6 שנדרס למוות אתמול בבית שמש הובא אמש למנוחות.

יהודה נהרג בעת שהלך יחד עם אביו לתלמוד תורה 'בית אליהו' שבו למד.

למסע ההלוויה הקשה האב הגיע מבית החולים כשרגליו חבושות, "השם נתן, השם לקח יהי שם ד' מבורך" אמר ומירר בבכי. "נתת לי נשמה טהורה והחזרתי לך נשמה טהורה שכל כולה תורה. הילד הזה אהב רק ללמוד תורה, בכל זמן פנוי הוא היה לומד חומש. רק אתמול בערב הוא אמר לי 'הגעתי לפרשת וזאת הברכה ואני אסיים בפעם השלישית את כל חמשת חומשי תורה. תודה רבה להשם שנתת לי את הזכות לגדל את הילד הזה".

בתיעוד וידאו שהמתפרסם באתר ב'בחדרי חרדים', נראים רגעיו האחרונים של יהודה ז"ל ביחד עם אביו, חוצים שני מעברי חצייה, לכיוון רחוב נחל הקישון.

יהודה ז"ל נראה כשעל גבו תיק בית ספר כחול, ואביו עם שקית בידו. כאשר הם מגיעים למעבר החצייה השני, אוטובוס אגד עוצר ונותן להם לעבור. אביו, הרב רותם, נראה מניח את היד על כתף בנו וחוצה יחד איתו את הכביש. בשלב זה, הם כבר לא נראים במצלמה, וממשיכים בהליכה לעבר מעבר החצייה הבא, בדרכם לתלמוד התורה.

האוטובוס שנראה עוצר להם, ממשיך בנסיעה, בכיוון שלהם. מחקירה ראשונית של בוחני התנועה של משטרת ירושלים עולה, כי הילד החליק אל מתחת לאוטובוס, בין הגלגלים הקדמיים לאחוריים. הנהג שלא הבחין בכך, המשיך בנסיעה והצמיג האחורי-ימני, עלה על הילד. הנהג שחש שעלה על דבר מה, עצר, ובעקבות קריאות אזרחים נסע לאחור וירד מהילד. יהודה ז"ל נהרג במקום, ואביו נפצע באורח קל.