ליברמן: לא רוצים מדינה חרדית

שר הביטחון ליברמן לא חוזר בו מביקורו באשדוד במהלך השבת ומבהיר כי יחסיו עם דרעי לא השתנו למרות חילוקי הדעות הערכיים.

מיכל לוי , ה' בשבט תשע"ח

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לאחר המתקפה החרדית נגדו, יו"ר 'ישראל ביתנו' השר אביגדור ליברמן לא חוזר בו מביקורו באשדוד במהלך השבת ומבהיר כי יחסיו עם דרעי לא השתנו למרות חילוקי הדעות הערכיים.

"לצערי מישהו פה מנסה לייצר מלחמת תרבות. אני באמת חושב שעם כל האיומים הביטחוניים זה דבר אחרון שהמדינה זקוקה לו", אמר ליברמן בראיון ל'גלי צה"ל.

לדבריו, המפלגות החרדיות הן שהביאו לשינוי הסטטוס קוו. "מי שהביא את כל החקיקה הזו, אחד אחרי השני, השינוי בסטטוס קוו - אלו המפלגות החרדיות. מביטול מתווה הכותל דרך ניסיון לשנות חוק הגיור ועד חוק המרכולים, לא יכול לשתוק".

"איננו רוצים מדינה חרדית", אמר ליברמן אך הוסיף כי אין בכוונתו לפרק את ממשלת הימין.

אשר להצהרה שיוחסה אמש לידידו משכבר הימים השר אריה דרעי לפיה הוא 'גמר עם ליברמן', אמר שר הביטחון כי אינו נוהג לערב פוליטיקה בחברויות אישיות.

"אני מעריך אותו. תמיד הדעות שלנו היו שונות, אני מעולם לא עשיתי קישור בין יחסים אישיים לעמדה פוליטית ערכית, אני מעולם לא הייתי אחר, זה לא משנה באיזה תפקיד הייתי, אני כמו שאני. לא אהפוך את זה למריבה אישית".

אמש צוטט דרעי כאומר למקורביו כי "אני עם אביגדור ליברמן גמרתי. ליברמן דרס את השבת ברגל גסה וזו חציית כל קו. אפילו לפיד האב, מגדולי שונאי הדת, לא העז לעשות. יש דברים שהם מעבר לכל ידידות אישית".