לראשונה: קורס מדריכי טיולים חרדים

מטרת המיזם הינה החדרת ערכי ארץ ישראל ושדרוג רמת הטיולים במגזר החרדי תוך עמידה בתנאי השוק הנדרשים.

עדו בן פורת , ה' בשבט תשע"ח

פתיחת המחזור הראשון
פתיחת המחזור הראשון
צילום: ירוק עכשיו

22 חניכים חרדים התחילו היום (ראשון) קורס מדריכי טיולים של אשכולות שנערך באופן מיוחד עבור המגזר החרדי.

הקורס הוא יוזמה משותפת של ארגון "ירוק עכשיו" ו"אשכולות-פורום מרכזי סיור, לימוד ותודעה ישראלית" ובשיתוף מרכז כיוון.

מטרת המיזם הינה החדרת ערכי ארץ ישראל ושדרוג רמת הטיולים במגזר החרדי תוך עמידה בתנאי השוק הנדרשים. המדריכים אשר יסיימו בהצלחה את הקורס יקבלו תעודת מדריך טיולים של "אשכולות" ויוכלו להדריך בכל בית ספר ובכל מגזר.

מנהל המיזם מטעם עמותת ירוק עכשיו, ישעי לוביץ, הסביר, "אנחנו מתחילים היום מסורת חדשנית ופורצת דרך, מורי דרך גם באוכלוסייה החרדית. היעדים ש'עולמקום' הציב לעצמו הינם החדרת תרבות טיול בטוחה וערכי ארץ ישראל בהכרה בכך שאת ארץ ישראל מכירים דרך הרגליים. התכנית זכתה לאהדה בקרב הציבורי החרדי ורבנים חרדים רבים. המחזור הראשון הוא רק התחלה ואנחנו כבר עובדים על פתיחת המחזור השני".

מנכ"ל כיוון, יחיאל אמויאל, הוסיף "אנחנו שמחים לפתוח תחום חדש של תעסוקה לציבור החרדי שיש בו גם את קיום הציווי של "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם". חרדים רבים נוהגים לטייל בשבילי הארץ ועם הדרכה נכונה ומתאימה למגזר, יוכלו לעשות זאת טוב יותר ובטוח יותר".

אדיר וישניה, מנכ"ל אשכולות, ציין "אני שמח על השותפות המיוחדת שהולידה קורס הדרכת טיולים ראשוני מסוגו לאוכלוסיה החרדית, ורואה בכך קידום ערך חברתי חשוב הנותן מחד מענה לתעסוקה בתחום ערכי של ידיעה ואהבת הארץ, ומאידך מענה לצורך של הציבור החרדי לטייל באופן מקצועי וידידותי ברחבי ישראל".