ניתוח מתיחת בטן - כל מה שחשוב לדעת

כל מה שחשוב לדעת על הניתוח הפופולרי: מתי מומלץ לבצע? כיצד הניתוח מתבצע? מהו משך ההחלמה?

תוכן שיווקי , ה' בשבט תשע"ח

ד"ר לוי אברהם
ד"ר לוי אברהם
יח"צ

ניתוח מתיחת בטן נחשב לאחד הניתוחים הנפוצים בארץ ובעולם. אזור הבטן והמותניים הינו מרכזי בגופנו, במיוחד אצל נשים אשר עוברות לידות וחוות שינויים פיזיים במבנה גופן.

ניתוח מתיחת בטן מאפשר שינוי משמעותי ודרמטי אצל המטופלים שבוחרים לעבור אותו ובמרבית המקרים מביא לתוצאות משמעותיות - כאשר בטן נפולה עם עור עודף הופכת לבטן שטוחה, מתוחה וחטובה.

מתי מומלץ לבצע ניתוח מתיחת בטן?

ברוב המקרים, אנשים מבקשים לעבור ניתוח מתיחת בטן לעיצוב הבטן. לכל אחד עשויה להיות סיבה אחרת, יש המגיעים למרפאה ומבקשים לעבור מתיחת בטן לאחר לידה ויש שבוחרים לעשות ניתוח מתיחת בטן לאחר ירידה במשקל שהותירה את האדם עם עודפי עור נפולים ומרוקנים.

יש שעושים את ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן באותה העת ויש שעושים רק מתיחת בטן חלקית. לפני שניגשים לחדר הניתוח נערך ייעוץ על ידי הרופא המנתח והצוות של המרפאה והמטופל מקבל הסבר מפורט ותכנית אישית ומדויקת שמותאמת בעבורו.

כיצד מתבצע הניתוח למתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן משנה את דימוי הגוף לטובה ופציינטים רבים מעידים כי לאחר הניתוח הם חשו כי ההערכה העצמית שלהם גדולה באופן משמעותי והם חזרו להרגיש בנוח בגוף שלהם. ישנן מספר שיטות לעיצוב הבטן באמצעות ניתוח:

מתיחת בטן מלאה זהו ניתוח שבמהלכו נעשה חתך בבטן, כמה סנטימטרים מעל איבר המין. במהלכו מוסרים עודפי השומן ועודפי העור. נהוג לבצע מתיחת בטן מלאה אצל נשים לאחר לידה שנותרו להן עודפי עור שנותרו לאחר לידת התינוק. פציינטים רבים מגיעים לעשות ניתוח מתיחת בטן לאחר ניתוח שרוול שלאחריו הם ירדו משמעותית במשקל אך נותרו להם עודפי שומן ועור.

מתיחת בטן חלקית מכונה גם 'מיני מתיחת בטן' כאשר היא נעשית במקרים בהם הפציינט בעל עורי עור ושומן רק בבטן התחתונה. במהלך ההליך הניתוחי מתבצע חתך קצר באזור הבטן התחתונה ואין צורך להדק או להזיז את הטבור והשרירים. ההחלמה מניתוח זה פשוטה ומהירה וניתן לבצעה בהרדמה מקומית בלבד. יש לציין כי ניתוח זה מתאים אך ורק למקרים פשוטים. ניתוח זה עשוי להתאים גם לנשים לאחר ניתוח קיסרי מכיוון שבמהלכו ניתן לתקן את הצלקת שנותרת לאחר ניתוח קיסרי.

מתיחת בטן ושאיבת שומן יכולות להיעשות בדרכים שונות והן מותאמות באופן אישי למטופל. ישנה אפשרות גם לעצב את הבטן באמצעות עיצוב קוביות בלייזר ושאיבת השומנים בלייזר, באופן זה ניתן לדמות לבטן מראה ספורטיבי. פרוצדורות אלו מתאימות לפציינטים עם עור עבה ומעט עודפי שומן. זהו ניתוח ללא צלקות המוכר גם כ'מתיחת בטן ללא ניתוח' מכיוון שאינו מצריך חתכים.

מהו משך ההחלמה מניתוח מתיחת בטן?

שבוע לאחר הניתוח תתבצע ביקורת ראשונית ובהמשך יתבצעו ביקורות נוספות כל מספר חודשים. משך ההחלמה מן הניתוח תלוי בסוג הניתוח שהתבצע. ההחלמה הארוכה ביותר תארך מספר חודשים אך במקרים אידיאליים המנותח יוכל לחזור לשגרה תוך שבוע עד שבועיים בממוצע.

מתיחת בטן ללא ניתוח או מיני מתיחת בטן מאפשר לחזור לשגרה תוך מספר ימים בלבד. בסיום תקופת ההחלמה ישנו שיפור משמעותי באורח החיים וביכולת הפיזית והבטן מתפקדת כרגיל.

מחיר ניתוח למתיחת בטן

המחירים משתנים בהתאם לסוג הניתוח וכל מנתח גובה בעבור הניתוח סכום שונה. לרוב, מחירי ניתוח מתיחת בטן נעים בין 25,000 ש"ח ועד 50,000 ש"ח.

לעוד מידע על ניתוחי מתיחת בטן – מוזמנים לבקר באתר של הפלסטיקאי ד"ר לוי אברהם