חוטובלי לשגרירים: תם עידן אונר"א

סגנית שר החוץ לדיפלומטים הישראלים: נושא העברת השגרירות לצד הכרה בירושלים כבירה יוצב גבוה בסדר היום הדיפלומטי של כל המדינות

חזקי ברוך , ה' בשבט תשע"ח

תם עידן. חוטובלי
תם עידן. חוטובלי
צילום: משרד החוץ

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי נשאה היום (ראשון) דברים במסגרת כנס שגרירי מזרח תיכון, אירופה, ארה"ב, ואירו אסיה במשרד החוץ והודתה להם על עבודתם החשובה.

"שנת ה-70 למדינת ישראל תעמוד בסימן ההכרה בירושלים כבירת ישראל. במשרד מתגבשת עבודת מטה על העברת שגרירויות. לראשונה משרד החוץ עוסק במשימה החשובה של העברת הנציגויות הזרות למקומן הטבעי בירת ישראל", סיפרה חוטובלי.

לדבריה, "נושא העברת השגרירות לצד הכרה בירושלים כבירת ישראל יוצב גבוה בסדר היום הדיפלומטי של כל המדינות. אנו מקווים שהמאמצים המשולבים בין עבודתכם לעבודת המטה בירושלים תבשיל להרחבת המגמה של הכרה בירושלים והעברת השגרירויות"

בנוסף דיברה סגנית השר על הרוח החדשה שמנשבת מהממשל האמריקאי בסוגיית המימון לרש"פ. היא התייחסה לסוגיית אונר"א ואמרה: "תם עידן אונר"א. אני מבקשים להעלות בפני כל מדינה שתורמת לאונר"א את הדרישה הישראלית להסיט את כספי התרומות לארגוני סיוע הומניטרי ולחדול מטיפוח רעיון השיבה הפלשתיני שמנציח את הסכסוך".

"במשך שנים רבות, הקהילייה הבינלאומית התעלמה מדרישת השיבה הפלשתינית ויצרה מציאות מעוותת בה הפלשתינים ממשיכים להיחשב פליטים שמבקשים לשוב ליפו, עכו, לוד ורמלה ובעצם שואפים להחרבת מדינת ישראל. גישה זו אינה משקפת את הגדרת הפליטות על פי המשפט הבינלאומי לפיה הפליטות לא עוברת בירושה והדבר לא משרת את רצונן של המדינות לראות בפתרון הסכסוך. ההוכחה היא נאום אבו מאזן מהשבוע שעבר. אנו דורשים מהאירופאים גינוי לדברי השנאה של אבו מאזן שמסרב להכיר בזכות הקיום של ישראל ורואה בה פרויקט קולוניאליסטי", הוסיפה.