ערביות החרימו מחאת נשים בגלל יהודייה

פלשתיניות החרימו את צעדת הנשים של לוס אנג'לס בגלל השתתפותה של השחקנית סקרלט ג'והנסן, שפרסמה בעבר את סודהסטרים.

גיא כהן , ו' בשבט תשע"ח

סקרלט ג'והנסן
סקרלט ג'והנסן
רויטרס

קבוצת נשים פלשתיניות וקבוצות פרו-פלשתיניות אחרות החרימו את צעדת הנשים שנערכה בשבת בלוס אנג'לס בגלל השתתפותה של השחקנית סקרלט ג'והנסן היהודיה.

ג'והנסן שיחקה בעבר בפרסומות של חברת סודהסטרים הישראלית, וסירבה להפסיק לעשות זאת כאשר החברה הוחרמה בגלל שהחזיקה מפעל בשטח יו"ש.

הצעדה של לוס אנג'לס היתה אחת מתוך עשרות צעדות נשים שנערכו ברחבי ארה"ב בשבת, בכדי להיאבק למען מטרות פמיניסטיות ושמאלניות. הן נערכו במלאת שנה לצעדה הראשונה מסוג זה, שנערכה בוושינגטון למחרת השבעתו של דונלד טראמפ כנשיא ארה"ב.

ארגון הנשים הפלשתיניות האמריקניות הסביר בעמוד הפייסבוק שלו כי הצעד ננקט בשל "התמיכה חסרת הבושה" שהעניקה ג'והנסון "ליישובים הבלתי חוקיים בגדה המערבית, הפרה של זכויות האדם המוכרת ע"י הקהילה הבינלאומית, שפניותיה רק הובילו לכך שחזרה על עמדתה, ושלחה מסר ברור לפיו קולות פלשתיניים וזכויות אדם עבור פלשתינים לא באמת נחשבים".

הקבוצה הבהירה שאינה יכולה לחבור במצפון שקט לצעדה "לא מסוגלת להכיר באופן אמיתי ועמוק בכך שבחירת הדוברים שלה סותרת את המסר שלה".

ב-8 השנים בהן ג'והנסון הציגה את סודהסטרים בפרסומותיה, המפעל העיקרי של החברה היה ממוקם במישור אדומים. ב-2015 העתיקה החברה את המפעל לנגב, שם היא מעסיקה כ-1,400 עובדים, חלקם הגדול בדואים.

קבוצות שמאל אחרות שהחרימו את הצעדה כוללות את קואליציית אל עוודה למען "זכות השיבה", Jewish Voice for Peace, Code Pink, BDS לוס אנג'לס ועוד.