הפלסטינים זועמים על מייק פנס

סאיב עריקאת כינה את נאום סגן נשיא ארה"ב בכנסת "מסע צלבני" וטען כי הוא מוכיח שהממשל האמריקני בעייתי, כלשונו. ״נתן מתנה לקיצונים״

דלית הלוי , ו' בשבט תשע"ח

סאיב עריקאת
סאיב עריקאת
צילום: פלאש 90

מזכיר הוועד הפועל של אש"ף, סאיב עריקאת, מותח ביקורת נוקבת על נאומו של סגן הנשיא האמריקני מייק פנס בפני הכנסת היום (שני) בו הודיע על הכוונה לפתוח את שגרירות ארה"ב בירושלים עד סוף השנה הבאה.

עריקאת כינה את הנאום "מסע צלבני" המהווה "מתנה לקיצונים", כלשונו. לדבריו, "הנאום מוכיח שהממשל האמריקני הוא חלק מהבעיה ולא חלק מהפתרון".

הוא הוסיף כי "המסר של פנס לישראל ברור - והוא מעודד אותה להפר את החוק ואת החלטות המוסדות הבינלאומיים כאשר ארה"ב מבטיחה לתגמל את ישראל".

בנאום שנשא סגן הנשיא בכנסת הוא התייחס לירושלים ואמר, "בחודש אפריל נחגוג 70 שנות עצמאות לישראל. כאשר אתם מתכוננים לחגוג את האירוע ההיסוטרי הזה אני עומד כאן עם העם היהודי ומברך: שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. לפני 70 שנים ארה"ב היתה האומה הראשונה בעולם להכיר במדינת ישראל. אתם יודעים שהעבודה שהתחלנו באותו יום לא הסתיימה. בעוד אנחנו הכרנו בישראל, כל העולם סירב להכיר בירושלים כבירת ישראל. הנשיא טראמפ עמד במילתו והכריז שארה"ב סוף סוף תכיר בירושלים כבירת ישראל".

"הקשר של עם ישראל לעיר הזאת מתחיל לפני שלושת אלפים שנה בעקידת יצחק על הר המוריה, נמשך בממלכתו של דוד ועד היום. ירושלים היא בירת ישראל וככזו הנשיא טראמפ הורה להתחיל מהלכים להעברת שגרירות ארה"ב מתל אביב לירושלים. השגרירות תיפתח לפני סוף השנה הבאה הנשיא הורה לפעול לשם כך", הבטיח פנס.