ליברמן:
להפסיק להשמיע את יהונתן גפן בגל"צ

שר הביטחון אביגדור ליברמן הנחה את מפקד גל"צ להפסיק להשמיע את איש השמאל יהונתן גפן בכל שידורי התחנה.

עוזי ברוך , ז' בשבט תשע"ח

ליברמן
ליברמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הורה הבוקר לתחנה הצבאית גלי צה"ל להפסיק להשמיע את איש השמאל יהונתן גפן.

"הנחתי הבוקר את מפקד גל"צ צה"ל להפסיק להשמיע או לראיין את יהונתן גפן בכל שידורי התחנה. מדינת ישראל לא תיתן במה לאדם שמשווה בין ילדה שנספתה בשואה ולוחמת גיבורה שנלחמה במשטר הנאצי לעאהד תמימי הפרחחית שתקפה חייל. רדיפת הכותרות של גפן מחליאה ומקוממת".

גפן פרסם אתמול בחשבון האינסטגרם שלו שיר שבו השווה בין הנערה אעהד תמימי שהכתה קצין צה"ל לבין אנה פרנק, חנה סנש וז'אן דארק. מעל לשיר שכתב העלה תמונה בה נראית תמימי מכה את הקצין.

"ילדה יפה בת 17 עשתה מעשה נורא וכשקצין ישראל גאה שוב פלש לביתה היא דפקה לו סטירה. היא נולדה לתוך זה ובסטירה הזאת היו חמישים שנה של כיבוש והשפלות. וביום שבו יסופר סיפור המאבק את, אהד תמימי, אדומה השיער, כמו דוד שסטר לגולית, תהיי באותה שורה עם ז'אן דארק, חנה סנש ואנה פרנק" כתב גפן.

נגד תמימי, הנתונה במעצר מה- 19 בדצמבר 2017, הוגש לבית המשפט הצבאי ביהודה כתב אישום המייחס לה תקיפה של קצין וחייל צה"ל ב- 15 בדצמבר 2017, תקיפת משרתים בכוחות הביטחון בחמישה מקרים נוספים, זריקת אבנים, השתתפות בהפרות סדר, איומים והסתה.

כתב האישום נגדה כולל 12 סעיפים, שבהם גם הסרטון שתיעד את תמימי ובת דודתה מכות קצין וחייל צה"ל ליד ביתה, בעוד החיילים אינם מגיבים. תמימי מואשמת בתקיפת חייל בנסיבות מחמירות ובהפרעה לחייל.