מחבלים התקרבו לטרמפיאדה - ונוטרלו

שני מחבלים חמושים בסכינים ניסו לבצע פיגוע דקירה בצומת תפוח ונורו על ידי כוחות הביטחון.

קובי פינקלר , ז' בשבט תשע"ח

ניסיון פיגוע בצומת תפוח
ניסיון פיגוע בצומת תפוח
צילום: קרן פרלמן/TPS

זירת ניסיון הפיגוע בצומת תפוח

שני מחבלים ערבים חמושים בסכינים ניסו בצהריים (שלישי) לבצע פיגוע דקירה בצומת תפוח בשומרון.

לוחמי משמר הגבול פתחו בירי לעבר המחבלים ונטרלו אותם. השניים שנורו בפלג גופם התחתון קיבלו טיפול ראשוני בשטח והועברו להמשך טיפול בבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

מחקירה ראשונית עולה כי לוחם מג"ב בעמדת תצפית בצומת תפוח הבחין בשני המחבלים נעים לכיוון אחת מתחנות האוטובוס בצומת. הלוחמים שנמצאו בצומת קיבלו את הדיווח מהתצפית והחלו בנוהל מעצר חשוד לעבר החשודים, וקראו להם לעצור.

המחבלים המשיכו לנוע לכיוון הלוחמים מבלי להישמע להנחיות. לוחם מג"ב ביצע ירי באוויר כשלפתע אחד המחבלים שלף סכין תוך שהוא ממשיך לנוע לכיוון הלוחמים. בשלב הזה ביצע אחד הלוחמים ירי לעבר פלג גופם התחתון של המחבלים ונטרל אותם.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן שוחח עם מח''ט שומרון אל''מ גלעד עמית ואמר "אנחנו מודים לכוחות הביטחון ולחיילי מג"ב שגילו תושייה והצילו היום חיים. אנחנו רוצים להבטיח לכל מבקשי רעתנו, האוכלוסייה כאן חזקה. הטרור לא ישבור אותנו.

''אנחנו נמשיך לבנות, לגדול ולפתח את השומרון. אני מבקש מהממשלה לתת את התשובה הנכונה לטרור הזה, לבנות ולחזק את התושבים", הוסיף דגן.

אתמול הגיע פלסטיני בשנות ה-30 לחייו, תושב הכפר דורא, לאחת מעמדות הבידוק במערת המכפלה שבחברון. למרות שבמהלך בדיקה בגלאי המתכות לא נמצא עליו דבר, חשדו הלוחמים וביצעו עליו חיפוש - במהלכו נמצאה סכין.

מחקירה ראשונית עלה שהחשוד הגיע ככל הנראה לבצע פיגוע דקירה במקום. כשניגש לעמדות הבידוק בכניסה למערת המכפלה, הוא התבקש על ידי הלוחמים לעבור בדיקת גלאי מתכות כחלק מבדיקה שגרתית. בסיום הבדיקה לא התגלה דבר חריג על אותו פלסטיני.

למרות שגלאי המתכות לא העלה דבר הלוחמים חשדו בפלסטיני וביקשו ממנו ללכת הצידה לעמדות החיפוש, שם מבצעים בדיקה מעמיקה ומקיפה יותר. במהלך החיפוש נמצא על אותו פלסטיני סכין גדולה וכנראה התכוון להשתמש בה על מנת לפגע. הוא נעצר מיד ונלקח לחקירה גל גורמי הביטחון.