"הזדמנות אחרונה לתיקון הסכם הגרעין"

ראש הממשלה התייחס לקראת המראתו לפורום הכלכלי בדאבוס שבשוויץ לדברים שיאמר שם בפגישותיו עם מנהיגי צרפת וגרמניה.

ניצן קידר , ז' בשבט תשע"ח

נתניהו
נתניהו
צילום: לע''מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממריא אחר הצהריים (שלישי) לפורום הכלכלי בדאבוס שבשוויץ, שם הוא צפוי לפגוש בשורה של ראשי מדינות.

לקראת ההמראה אמר נתניהו, "אנחנו נפרדים עכשיו מסגן הנשיא פנס שנתן ביטוי יוצא מן הכלל לידידות העמוקה והחמה בין ישראל לארצות הברית. אנחנו נזכור תמיד את הנאום הנפלא והמאוד מרגש שלו בכנסת".

"אני יוצא עכשיו לדאבוס, הפורום הכלכלי החשוב בעולם", ציין נתניהו, "אני אקדם שם את מעמדה של ישראל, שכבר התגבש, כמעצמה טכנולוגית עולמית. זה בא לידי ביטוי בביקור בשבוע שעבר בהודו, זה יבוא לידי ביטוי גם בפגישות שלי עם ראשי מדינות וראשי חברות עסקיות מן הגדולות בעולם".

"הדבר הזה מסייע לנו להרחיב את המרחב הדיפלומטי שלנו, את הקשרים הביטחוניים והכלכליים, לטובת כלכלת ישראל, אזרחי ישראל וגם לביטחון ישראל", הסביר נתניהו.

"בין המנהיגים שאפגוש שם, יהיו גם נשיא צרפת עמנואל מקרון וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל", הזכיר נתניהו, "אני אומר להם שהשבועות הקרובים הם ההזדמנות האחרונה לנסות ולהכניס תיקונים אמיתיים, אמיתיים ולא קוסמטיים, להסכם הגרעין המסוכן עם איראן. בכל מקרה, עם הסכם או בלי הסכם, המדיניות שלנו היא למנוע את התחמשותו של המשטר הטרוריסטי באיראן בנשק גרעיני, דבר שיסכן אותנו, את המזרח התיכון ואת העולם כולו".