"תפסיקו להתייפייף, אתם מוזילי השואה"

ח"כ גילאון התייחס במליאת הכנסת ללקחי השואה וטען שיכניס לביתו כל מבקש מקלט שיבקש זאת. ח"כ שולי מועלם רפאלי תקפה את דבריו.

חזקי ברוך , ז' בשבט תשע"ח

תקפה. שולי מועלם רפאלי
תקפה. שולי מועלם רפאלי
צילום: דוברות הכנסת

יו"ר סיעת מרצ ח"כ אילן גילאון ניצל היום (שלישי) בנאומו בכנסת לציון יום השואה הבינלאומי כדי להגן על המסתננים המתיישבים בדרום תל אביב, "ביתי פתוח לכל פליט מבקש מקלט שמצוי בסכנת חיים בארץ מוצאו".

"חסינות חברי הכנסת נועדה כדי לממש התנגדות למדיניות הממשלה. אני קורא לכל חבריי חברי הכנסת לנהוג כמוני ולהתנגד למדיניות הגירוש של הממשלה", הוסיף.

בהמשך קשר גילאון בין זכר השואה לעמדתו, "השואה היא טרגדיה חד פעמית שלא ניתן להשוות אותה לשום מאורע אחר בהיסטוריה. דווקא בגלל זה חשוב להנחיל את זיכרון השואה ולהפנים את לקחיה. אסור לנו לשכוח איך אנחנו התדפקנו על שערים נעולים של מדינות. אסור לנו לשכוח את חסידי אומות העולם שהסתירו יהודים בביתם".

"יש לנו הזדמנות פעם ראשונה בהיסטוריה של העם היהודי, להושיט יד לפליטים ולסייע להם ולא לרדוף אותם ולגרש אותם", טען.

ההשוואה שערך גילאון בנאומו בין השואה לטיפול במהגרי העבודה עוררה את זעמה של יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי שתקפה את גילאון והשמאל

"הקשבתי בזעזוע על ההשוואה בין החזרת מסתנני עבודה לארצם למעשים הנוראים שנעשו כלפי היהודים באירופה ובארצות הכיבוש הנאצי. איך יכול להיות שעומד כאן חבר כנסת ועושה את ההשוואה הזו? אילן, אני בהלם ופשוט לא מאמינה שעשית את זה. בושה וחרפה ותפסיקו להתייפייף אתם מוזילי השואה הגדולים ביותר", אמר מועלם רפאלי.

"אלו מהגרי עבודה שהגיעו לכאן באופן לא חוקי, בעוד שרדיפת יהודים על ידי הנאצים נעשתה ממניעים גזעניים. לא היה פה מבקש מקלט אחד שלא קיבל גיבוי ממדינת ישראל ואתה מעז לעמוד כאן ולעשות השוואה כזו ועוד ביום השואה הבינלאומי? זה מעשה שלא יעשה. לא בכנסת ולא מחוצה לה. אנחנו לעולם לא נרדוף אף אדם באשר הוא אדם. לא נרדוף אותו, לא נשמיד אותו, לא נאבד אותו עד חורמה. אבל אנשים שעוברים על החוק לא אמורים לקבל גיבוי בבית הזה", הוסיפה.