ראש להב 433 ביקש לסיים תפקידו

מפקד להב 433 ביקש במכתב ששיגר למפכ"ל לסיים את תפקידו כמפקד היחידה, אך לא לעזוב את שורות המשטרה.

ערוץ 7 , ז' בשבט תשע"ח

ישאר במשטרה? ניצב רוני ריטמן
ישאר במשטרה? ניצב רוני ריטמן
צילום: חטיבת דובר המשטרה

מפקד יחידת להב 433 של המשטרה, ניצב רוני ריטמן, פנה למפכ"ל המשטרה בבקשה לעזוב את היחידה בראשה הוא עומד אך להישאר במשטרה.

מפכ"ל המשטרה יצטרך לקבל בקרוב החלטה בעניינו של ריטמן, זאת על פי הנחיית בג"ץ, אשר דן בהחלטת המפכ"ל שלא לנקוט נגדו כל צעד פיקודי בעקבות התלונה שהוגשה נגדו על הטרדת קצינה.

במכתבו למפכ"ל ציין אלשיך, "ערכים של מקצועיות, יושר ואמינות ללא פשרות הם שמובילים אותי לאורך כל השנים בהן אני משרת במשטרת ישראל ובתפקיד זה בפרט".

לדבריו, "במהלך השנים בהן אני מפקד על היחידה זכתה להב 433 להישגים יוצאי דופן במאבק בארגוני הפשיעה, בשחיתות השלטונית המקומית והארצית, במלחמה בפשיעה הכלכלית והלבנת הון ובהובלת המאבק ופיתוח תורת לחימה בעבירות הסייבר".

"בשבועות הקרובים תגענה חקירות רגישות המנוהלות תחת פיקודי להבשלה וסיכום, לאור זאת ובנסיבות שנוצרו הגעתי למסקנה כי תהיה זו השעה הראויה עבורי לבקש לסיים את תפקידי", הסביר אלשיך אך הדגיש, "אני רואה את עצמי מועמד בהמשך לכל תפקיד שימצא לנכון במשטרת ישראל ההולם את כישורי וניסיוני".

מדוברות המשטרה נמסר, "ניצב רוני ריטמן פנה היום למפכ"ל ולשר לבט"פ וביקש לאחר למעלה משלוש שנים וחצי שנים כמפקד להב 433 לסיים את תפקידו בהקדם ולהשתבץ מחדש במסגרת סבב הניצבים בשנת 2018. השר והמפכ"ל יפעלו במהירות למינוי מחליף וביצוע חפיפה מסודרת. מענה ברוח דברים אלה, יועבר לבג"ץ ותוך כשבוע יקבעו הצעדים הפיקודיים המשלימים ובג"צ יעודכן בהם".