"זעקת ילדי הגירושין עולה השמימה"

פילוח הגילאים של הצופים בסרטון על הפגיעה באבות הגרושים מעלה תמונה נוגה, של דור צעיר שחי בפחד מפני גירושין של הוריו.

ערוץ 7 , ח' בשבט תשע"ח

מתוך הסרטון
מתוך הסרטון
צילום מסך

קרוב לרבע מיליון איש צפו עד כה בסרטון "כשהמדינה לוקחת את אבא" של תנועת 'המשפחה', על הפגיעה המערכתית באבות הגרושים במדינה.

בתנועה הפיצו את הסרטון בקרב אוכלוסיה בוגרת, מעל גיל 21, מתוך ציפיה שהנושא יעניין אנשים גרושים, נשואים או כאלה שחושבים להינשא.

היה להם ברור שנערים ונערות לא ימצאו עניין בסרטון, שמדבר על תעמולת השקרים של ארגוני הנשים המקצועיים שמציגה גברים כרוצחים אלימים, וההתאכזרות של המשטרה, מערכת המשפט והרווחה כלפי הגברים בהליכי גירושין.

הסרטון מתאר גם את משטר מרכזי הקשר בישראל, אליו נשלחים אלפי ילדי גירושין מדי שנה, בכדי לפגוש את אבא פעם בשבוע, תחת פיקוח משפיל.

פילוח גילאי הצופים
צילום מסך מפייסבוק

ואולם, פילוח הגילאים של הצופים העלה תמונה עצובה, לפיה יותר משליש מהצופים הם בני 13 עד 17 בלבד. ככל שעלו הגילאים מעבר ל-20, פחת חלקן היחסי של נשים שצפו בסרטון, אולם בגילאי העשרה, חלקן של הבנות היה אף גדול מעט מזה של הבנים.

בתנועת המשפחה סבורים שהמסקנה מהנתונים היא שנושא הגירושים מעסיק מאוד את הדור הצעיר, שנפגע ממנו קשות. "נערים ונערות רואים את הסרטון וזה מציף אצלם את מה שקרה בבית שלהם, או את מה שקרה בבית של החברים שלהם, ושהם פוחדים שיקרה גם אצלם", אמר יו"ר התנועה, גיל רונן.

"האחריות לתקן את המצב הנורא הזה מוטלת על כתפיהם של חברי כנסת שמודעים לו ושבכוחם לשנותו. כוונתי במיוחד לח"כ יואב קיש, העומד בראש ועדת הפנים, ולח"כ יפעת שאשא-ביטון, העומדת בראש הוועדה לזכויות הילד. חוסר מעש מצידם לא ייסלח, עת שזעקת הילדים עולה השמימה".