סוף לבעיית המורות הנודדות

משרד החינוך והאוצר נענו לדרישת הסתדרות המורים וביטלו את נוהל החזר הנסיעות על פי כרטיסי מעבר

אורלי הררי , ח' בשבט תשע"ח

תחבורה ציבורית. ארכיון
תחבורה ציבורית. ארכיון
צילום: יעקב נעומי, פלאש 90

בפגישה שהתקיימה השבוע בין הסתדרות המורים לבין משרד החינוך, הודיע מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, כי משרד החינוך והאוצר החליטו להיענות לדרישת הסתדרות המורים ולבטל את חישוב החזר הנסיעות על פי כרטיסי מעבר של המורות הנודדות.

משרד החינוך הודיע כי ההחזרים כפי שדרשה הסתדרות המורים ישולמו רטרואקטיבית החל ממשכורת אפריל 2017. את התיקון יראו המורות החל ממשכורת פברואר 2018 (המשולמת בראשון למרץ). בפגישה נכחו גם החשב של משרד החינוך יוסי שטראוס ונציגי האוצר.

כזכור לאחר שמשרד החינוך הפר את הסיכומים בינם לבין הסתדרות המורים, מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, הורתה בדצמבר האחרון למורות הנודדות לנסוע רק באוטובוס עד שמשרד החינוך יעמוד מאחורי הסיכומים שלו וישלם את מה שמגיע להן.

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד, "זה היה מאבק צודק, ראוי ונכון. ציבור עובדי ההוראה הנודדים סבל במשך שנים מבעיית החזרי הנסיעות. מדובר בציבור עתיר זכויות אשר מבצע עבודות קודש חשובה. מדובר במורות לחינוך מיוחד הנודדות בין בתי ספר ועובדות עם תלמידים בעלי לקויות למידה וביניהם גם תלמידים ותלמידות עם ליקויי ראיה ושמיעה.

לאחר מאבק עיקש מול משרד החינוך והאוצר, הסתדרות המורים הצליחה להביא לסיום מוצלח. אני יודעת שיש עוד דברים רבים הדורשים תיקון בנושא הנסיעות גם בקרב ציבורים נוספים, אט אט אנו נטפל בכולם".