"לא מצליח לעכל ולהכיל את עוצמת הכאב"

חנן בן ארי הופיע אתמול בכפר יונה והצטלם לסרט הבר מצווה של אחד מילדי משפחת ליפניק. "ברגע אחד נשרף לי הלב"

חנן בן ארי , ח' בשבט תשע"ח

חנן בן ארי
חנן בן ארי
צילום: יח"צ

הלב שלי מתפוצץ מאז הבוקר, ואין לי מילים, אבל חייב לשתף אתכם.

אתמול הופעתי בהיכל התרבות בכפר יונה, עיר קטנה ויפה ליד נתניה. את פנינו קיבלה אחת מהמארגנות, רכזת תרבות בשם שירלי, עיניים מאירות, מרוגשת. סיפרה שהיא חיכתה הרבה זמן לערב הזה. הביאה את הילדים שלה להצטלם, ביקשה בנימוס סרטון ברכה לקראת הבר מצווה של הבכור שלה, אמרה לי "תיתן את הלב שלך! כמו שאתה יודע...", ואני, לא היה לי לב להגיד לה עד כמה הגעתי להופעה הזו חולה, לא יודע מאיפה להביא את האנרגיות בכלל.

איכשהו, באמת שאין לי הסבר, מרגע שהתחילה ההופעה היה קסם באוויר, תחושה שקשה לתאר, נוצר איזה חיבור נדיר עם הקהל. כשסיימתי את "מה אתה רוצה ממני", מצאתי את עצמי מתפרק מבכי על הבמה, לא מצליח לעצור... מופע ממש לא רגיל מבחינתי - בלי שום הכנה וציפייה. כנראה שהלב כבר ידע.

אחרי ההופעה ניגשה אליי שוב עם הילדים, הצטלמנו, אולי תמונות אחרונות, הודיתי לה על הרגעים הנדירים שזכינו לחוות בזכותה. ונפרדנו בהבטחה להפגש בהופעות הקרובות.

בבוקר קמתי וראיתי מיליון הודעות ושיחות שלא נענו, פתחתי את המחשב וראיתי את הידיעה על התאונה הקשה בשומרון, ופתאום ראיתי את התמונות של משפחת ליפניק; שירלי, אוהד בעלה, הילדים...

ברגע אחד נשרף לי הלב, לא מצליח לעכל ולהכיל את עוצמת הכאב. איך ברגע אחד נגדעים חיים, משפחה שלימה חוזרת מהופעה ולא מגיעה הביתה. לא מפסיק לחשוב על שירלי, על אוהד, על הבן הבכור אחיה שאמור לחגוג בר מצווה ממש עוד מעט...