הטיף נגד מוסלמים – והתאסלם

אחד מחברי מפלגת האנטי-מהגרים "אלטרנטיבה לגרמניה" שנאבק במוסלמים החליט לפרוש מתפקידו לאחר שהתאסלם בעצמו.

אורלי הררי , ח' בשבט תשע"ח

גרמניה
גרמניה
iStock

ארתור וגנר, חבר מפלגת האנטי-מהגרים "אלטרנטיבה לגרמניה", הדהים כשהודיע כי החליט לפרוש מתפקידו לאחר שהתאסלם.

וגנר, חבר הועד המנהל של מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה" במדינת ברנדנבורג, נחשב כאחד המתנגדים החריפים לכניסת מהגרים מוסלמים לגרמניה והטיף פעמים רבות כנגד המהגרים.

בימים האחרונים הוא הדהים את חבריו למפלגה כאשר הודיע כי החליט לפרוש מתפקידו בהנהלת המפלגה לאחר שהתאסלם. מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה" הודיעה על החלטתו של וגנר באתר האינטרנט שלה, שם מופיע מצע המפלגה ולפיו ״האיסלם אינו שייך לגרמניה".

דניאל פריס, דובר המפלגה, אמר כי "אלטרנטיבה לגרמניה" תומכת בחופש הדת על פי החוקה הגרמנית וכי לא אילצה את וגנר לפרוש מתפקידו בעקבות החלטתו להתאסלם. "מר וגנר יכול היה גם לבחור כל דת אחרת. הוא פרש מתפקידו בועד המנהל של המפלגה בברנדנבורג כבר בתאריך 11 בינואר על דעת עצמו. רק לאחר מכן נודע לנו כי הוא התאסלם. הדת היא עניין פרטי. אנו תומכים בזכות החוקתית לחופש הדת", אמר פריס.

וגנר עצמו סירב להרחיב על החלטתו להתאסלם ולפרוש מתפקידו במפלגה בעקבות זאת ולא הסכים להגיב לכלי התקשורת בגרמניה, אולם על פי דיווחים שונים הוא נותר עדיין חבר רשום במפלגה אך פרש מהוועד המנהל.

בעבר השתייך וגנר למפלגה הנוצרית-דמוקרטית של הקנצלרית אנגלה מרקל, וכלי התקשורת בגרמניה דיווח כי בעבר היה פעיל בארגון שסייע לפליטים.