לגביע חוקים משלו: חיפה הדיחה את ת"א

תחת עיניו הבוחנות של מאמנם החדש, הביסה מכבי חיפה את מכבי ת"א באצטדיונם הביתי סמי עופר בתוצאה 0:3 ועלתה על חשבונה לרבע גמר הגביע

נרי וייס , ח' בשבט תשע"ח

הירוקים חוגגים הערב באצטדיונם הביתי
הירוקים חוגגים הערב באצטדיונם הביתי
צילום: באדיבות אתר מכבי חיפה

מי היה מאמין? בניגוד לכל התחזיות, בניגוד לכל הציפיות, מכבי חיפה הדיחה הערב (רביעי) את מכבי תל אביב מגביע המדינה בכדורגל, המפעל השני בחשיבותו בכדורגל הישראלי.

תחת עיניו הבוחנות של מאמנם החדש, ההולנדי פרד רוטן שהגיע שעה לפני המשחק ארצה בכדי לצפות בשחקניו החדשים, סיפקו הירוקים מהכרמל את המחצית הטובה ביותר שלהם עד כה העונה כשבליץ של שלהם במשך 10 דקות במחצית השניה הביא לניצחון מפתיע במיוחד.

הירוקים שנמצאים בתחתית טבלת ליגת העל בכדורגל, על אף הכספים הרבים שהושקעו בקבוצה והציפיות הגדולות של האוהדים הרבים, הצליחו להחזיק מעמד במשך מחצית אחת מול התל אביבים שנמצאים בתקופה טובה מאוד בליגה.

תוסיפו לכך את העובדה כי רק לפני תשעה ימים חזרו הירוקים מהכרמל עם הפנים בין הידיים לאחר שהפסידו ליריבה מת"א במשחק הליגה בתוצאה 1:3, תבינו עוד יותר את גודל הניצחון הלא מובן מאליו הערב באצטדיון סמי עופר.

אולי זהו אפקט החלפת המאמן, אולי זו הדחיפה האדירה של האוהדים שלמרות העונה הרעה שוב סיפקו תצוגת עידוד מהיפות ביותר שהיו העונה בכדורגל הישראלי. בין כך ובין כך, חיפה מביסה את ת"א המוצלחת, משחזרת את הניצחון על הצהובים בגמר הגביע לפני שתי עונות ומדיחה את פיינליסטית הגביע בשלוש השנים האחרונות. מי היה מאמין.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il