בני גנץ: אשמח לשבת לקפה עם "הצל"

הרמטכ"ל לשעבר סיפר כי אשתו לא פעילה ב"נשות ווטש", והביע תמיכה בהעברת כל השגרירויות לירושלים. "לא יודע אם אני מצטרף לפוליטיקה".

ערוץ 7 , ט' בשבט תשע"ח

בני גנץ
בני גנץ
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרמטכ''ל לשעבר רא"ל במיל' בני גנץ התייחס אחר הצהריים (חמישי) לכמה סוגיות שנמצאות על סדר היום בישראל, ביניהן פרשת המתנות, הצטרפותו לפוליטיקה וההכרה האמריקנית בירושלים.

גנץ השתתף בצ'ט לייב יחד עם שר החינוך לשעבר הרב שי פירון. השניים הקימו יחד את תנועת "פנימה" ליצירת אחדות בעם ישראל.

"אני לא יודע האם אני מצטרף לפוליטיקה ואני לא יודע מתי אני מצטרף", אמר גנץ, "הייתה לי פסגת חיים שקוראים לה רמטכ"ל. אם אני ארצה ללכת לפוליטיקה זה לא כדי לסדר לי חליפה, משרד או אוטו אלא זה בהחלט כי אכפת לי. אני שוקל את הדברים וימים יגידו".

הרמטכ''ל לשעבר שמח על ההכרה האמריקנית בירושלים, "אני רוצה שכל השגרירויות יעברו לירושלים. ולא רק האמריקאית. מארה"ב יצאה הבשורה הפוליטית הזו, שם הבירה היא בוושינגטון. ירושלים היא הבירה הלאומית שלנו וצריך להתקדם עם זה".

גנץ התייחס גם להנחיית שר הביטחון ליברמן לאסור השמעת שיריו של יהונתן גפן בגלי צה''ל והסערה שפרצה בעקבות כך. "צריך לומר לכולם להירגע. לא צריך לתת לגיטימציה לנערה שסוטרת לקצין צה"ל ובוודאי לא להשוואה של חיילי צה"ל לחיילים נאצים.

''באותה נשימה אני מציע לא להתעסק בחרמות של שיר כזה או אחר. התעסקות בהכתבה לגורמי תקשורת מה להשמיע, זה קצה כיוון של משהו לא טוב ואת זה אסור לעשות".

על חוק המרכולים אמר הרמטכ''ל לשעבר כי "מי ששומר שבת ישמור ומי שלא שומר לא ישמור. החוק הזה הוא חוק מיותר".

אחד הגולשים שאל את גנץ על פרשת המתונות, והוא השיב "אנו לא אמורים לקבל מתנות, בטח לא מתנות בהיקפים רחבים שיש בהן כדי לעורר חשד של חוסר יושרה או איזה אינטרס שמקופל בסיפור הזה. אני לא מכיר את פרטים של החקירה ומקווה שזה יעלם מחיינו".

השר שי פירון הזכיר לגנץ פוסט שכתב "הצל" בפייסבוק, ובו טען כי רעייתו של גנץ היא אשת שמאל קיצוני שהשתתפה בהפגנות השמאל של ארגון "נשות ווטש".

הרמטכ''ל לשעבר סיפר כי רעייתו לא השתתפה מעולם בהפגנה, והדגיש "אני לא מכיר את הצל באופן אישי. אני לא מדיר אף אחד מהשיח איתי. אשמח לשבת לקפה עם הצל ולדבר איתו על מה שכתב נגד אשתי".

אשתי לא הלכה ולו להפגנה אחת ולא תעשה משהו שיפגע באיזשהו אופן בחיילי צה"ל. עשו מזה פייק ניוז" טען גנץ.