נטיעות ט"ו בשבט - למה דווקא בשבת?

חברי מועצת העיר ירושלים תוקפים את החלטת המינהל הקהילתי "גינות העיר" לקיים בשבת פעילויות לכבוד ט"ו בשבט.

ערוץ 7 , י' בשבט תשע"ח

דב קלמנוביץ'
דב קלמנוביץ'
צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

המשנה לראש עיריית ירושלים, דב קלמנוביץ', מותח ביקורת על כוונת המינהל הקהילתי "גינות העיר" בירושלים לקיים בשבת פעילויות לכבוד ט"ו בשבט.

"בעקבות פניות של תושבים שמחו נגד כוונת המינהל לקיים נטיעות ט"ו בשבט בשבת, החלטנו אני וחברי למועצת העיר אריה קינג, וחברי סיעה חרדים, למחות על חילול השבת שלא לצורך", אמר קלמנוביץ'.

לדבריו, ט"ו בשבט יחול ביום רביעי הקרוב, ''אז למה לדחות את הנטיעות לשבת ולגרום לחילול? מדובר כאן על מקרה קלאסי של הדרה. הדרה של הציבור הדתי. האם זה נשמע סביר שתושבי האיזור הדתיים יודרו מהפעילויות רק משום שהם שומרים שבת? זאת כמובן מלבד חילול השבת שייגרם שלא לצורך".

הפעילויות היו אמורות להתקיים בשבת הקרובה, אך לאור מזג האוויר הסוער הן נדחו לשבת הבאה. ''לא ניתן לחלל את השבת בירושלים לשווא", סיכם קלמנוביץ'.

מהחברה למתנ"סים נמסר בתגובה: "אין ברשותינו כל מידע על אירוע לכבוד טו בשבט כנטען. מה שנועד להתקיים הוא אירוע "בתים פתוחים" שהוא יוזמה נפלאה של ועד התושבים של שכונת ניות, שהיא שכונה חילונית.

''מבירור שערכנו האירוע מאורגן ומופק על ידי ועד השכונה ללא מעורבות פעילה של המינהל. זאת, כשהמינהל נותן לאירוע זה חסות כפי שניתן ליוזמות רבות של שכונות עם ציביון שונה. נדגיש שמינהל קהילתי גינות העיר משרת היטיב את כל הקהילות במרחבו, חרדים, דתיים, מסורתיים וחילונים", נמסר.