השרים ידונו בהנצחת מורשת הרב קוק

30 ח"כים חתמו על הצעת החוק של חה"כ מוטי יוגב, לפיה המדינה תפעל להנצחת מורשת הרב קוק, לצד אישים כמו בן גוריון, ז'בוטינסקי ועוד.

חזקי ברוך , י"ב בשבט תשע"ח

באיחור של שנים. ח"כ מוטי יוגב
באיחור של שנים. ח"כ מוטי יוגב
צילום: דוברות ח"כ מוטי יוגב

ועדת השרים לענייני חקיקה תדון היום (ראשון) בשורת חוקים, בהם החוק 'להנצחת זכרו ופועלו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק', שהגיש חבר הכנסת מוטי יוגב.

על הצעת החוק חתומים לא פחות מ- 30 ח"כים מכמעט כל סיעות הכנסת. על פי ההצעה, תונצח מורשת הרב קוק על ידי קיום יום לזכרו, קיום פעילות חינוכית, והקמת מועצה ציבורית שתעסוק בהנחלת מורשת הרב קוק. יום הרב קוק יתקיים ביום פטירתו, ג' אלול, וביום זה תתקיים עצרת זיכרון ממלכתית בהר הזיתים.

לדברי יוזם החוק, חבר הכנסת מוטי יוגב, "הרב קוק היה מנהיג ציוני ברמה אחת עם מנהיגים דגולים כמו ז'בוטינסקי ודומיו. מלבד גדולתו העצומה בתורה, עליה אין חולק, הרב פעל רבות לביסוס והכנת המדינה שבדרך, בין בפעילותו כרבה של יפו והמושבות שכלל את מסע המושבות, בין בפעילותו המכריעה להוצאה לפועל של הצהרת בלפור, ובין בפעילותו להקמת הרבנות הראשית לישראל, ופעילותו ליצירת אחדות בעם ואחווה בין המחנות".

יוגב הוסיף ואמר, "באיחור של שנים רבות, אנו מבקשים לתקן את המצב ולהביא לכך שמדינת ישראל תכיר ברב קוק ופעילותו. זה אדם שהתעלה מעל כל זרם ומגזר, ידע את תפקידו ההיסטורי ופעל מול שועי עולם, בהם ראשי בריטניה וארה"ב".

"הרב קוק הוא זה שמכוחו נולד הרעיון הציוני דתי של חיבור תורה ועבודה, אהבת עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל ללא כל סתירה ביניהם. לשמחתי, 30 ח"כים הצטרפו, בהם ממפלגות האופוזיציה. אני קורא לוועדה לאשר עוד היום את הצעת החוק, כדי שנוכל להביא אותה כבר ביום רביעי הקרוב להצבעה בקריאה טרומית", הוסיף יוגב.