נתניהו לשרי הליכוד:
הסדרת חוות גלעד - בשבוע הבא

ראש הממשלה התייחס בישיבת שרי הליכוד להצעת המחליטים בנוגע להסדרת חוות גלעד, והבטיח להעלות אותה לדיון בממשלה בשבוע הבא.

ערוץ 7 , י"ב בשבט תשע"ח

הבטיח. נתניהו
הבטיח. נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי

מספר שרים בליכוד העלו הבוקר (ראשון) בישיבת שרי הליכוד בפני ראש הממשלה את הדרישה להעלאת נושא הסדרת חוות גלעד על שולחן הממשלה בישיבתה הקרובה.

לערוץ 7 נודע כי שרת התרבות מירי רגב פתחה בדברים, אליה הצטרפו שר התיירות יריב לוין, השר להגנת הסביבה זאב אלקין ושר הרווחה חיים כץ.

בתגובה לדברים טען נתניהו כי העיכוב בהעלאת נושא חוות גלעד בממשלה נוצר מטעמים טקטיים וכי הנושא יעלה בשבוע הבא בתיאום עם יוזם הצעת המחליטים, שר הביטחון ליברמן.

נתניהו הוסיף ואמר לשרים כי מי שמבקרים את העיכוב בהחלטה יודעים שהנושא יעלה בשבוע הבא והם עושים זאת רק בניסיון להציג זאת בהמשך כהישג שלהם.

נתניהו אמר לשרים כי העיכוב בהעלאת נושא חוות גלעד נוצר מטעמים טקטיים בלבד וכי הנושא יעלה בשבוע הבא בתיאום עם יוזם החוק, שר הביטחון אביגדור ליברמן.

"אנחנו שמחים שהממשלה צועדת בדרך הערכית והנכונה", אמר בתגובה הבוקר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, "אני מחזק את ראש הממשלה ושר הביטחון וזו צריכה להיות התשובה הנכונה לטרור זה העיתוי. צריך שיהיה ברור לאויבים שלנו שזהו מחיר הטרור. בנייה והתיישבות".

אתמול דווח כי תושבי חוות גלעד מאוכזבים מסירובו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להסדיר את החווה ולהכיר בה כיישוב מן המניין.

"זה פשוט לא ייאמן", אומר איתי זר שהקים את חוות גלעד לפני 15 שנים. ''היו כאן כמעט כל שרי הממשלה, הבטיחו שיפעלו לטובת העניין. יש הצעת מחליטים של שר הביטחון על השולחן. התחושות בחווה לאור גרירת הרגליים קשות מאוד.

"אני קורא לראש הממשלה לאשר מיידית את חוות גלעד", מוסיף זר ומעביר מסר לנתניהו, ''קול דמי אחיך זועקים אליך מן האדמה. צריכה להיות תשובה לרצח הזה, צריכה להיות תשובה לטרור ולכאב. זו התשובה שאנחנו מבקשים".

נציין כי חוות גלעד הוקמה על אדמות פרטיות שרכש משה זר בכסף מלא. שר הביטחון ליברמן תומך בהסדרת היישוב וכך גם כל שרי הבית היהודי והליכוד.