מוסדות החינוך בבירה יושבתו לשעה

כלל מוסדות החינוך בירושלים יושבתו הבוקר. כך הוחלט בהסתדרות המורים לאחר בחינת התקרית האלימה בה הוכתה והושפלה מורה.

ערוץ 7 , י"ג בשבט תשע"ח

שביתה חלקית
שביתה חלקית
צילום:אייסטוק

בית הדין לעבודה בירושלים קבע הלילה (שני) כי השביתה המתוכננת במוסדות החינוך בבירה, פרט לתיכונים, תסתיים היום בשעה 9 בבוקר. מאותה שעה תתקיים שעת הסברה בכל מוסדות החינוך בעיר. זאת בעקבות הכאתה והשפלתה של מורה בבית הספר תל"י גילה שבעיר.

אמש הגיש ארגון ההורים העירוני בעיר בקשה לצו מניעה לשביתת הסתדרות המורים בגני הילדים, בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים למשך שעתיים. בית הדין לעבודה כאמור החליט כי השביתה תקוצר בשעה. במוסדות החינוך המיוחד וכיתות תקשורת יתקיימו לימודים כרגיל.

ההחלטה על השבתת בתי הספר התקבלה בתום ביקורה של מזכ״לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, בבית הספר בו אירעה התקרית הקשה.

בן דויד מסבירה ואומרת: "אחרי ששמעתי עדויות קשות מפי עובדי ההוראה שהיו בבית הספר וחזו במחזה הקשה, אני יכולה לומר בלב שלם - מה שראו בתקשורת הוא טיפה בים לעומת הדברים הקשים שקרו שם ועל כך איננו יכולים שלא להגיב. מדינת ישראל מפקירה את עובדי ועובדות ההוראה. מעתה ואילך, בכל אירוע אלימות כלפי עובדי הוראה, אנחנו נשבית את כלל בתי הספר בעיר. לא ייתכן שעובדי הוראה יהיו שק אגרוף של ההורים. אני קוראת למשטרת ישראל לזרז את החקירה ולמצות את הדין עם האם המכה".

מהסתדרות המורים נמסר כי המורה הפגועה, שהייתה קורבן לאלימות, טרם חזרה לבית הספר, היא נמצאת בחופשת מחלה ובבדיקות רפואיות וכן חוששת מתקיפה נוספת מצד האם.

עוד מציינים בהסתדרות כי "אירוע התקיפה בירושלים הוא המשך לשורה ארוכה של אירועי אלימות כלפי עובדי הוראה שאירעו בחודשים האחרונים בכל הארץ. נוכח כך, הסתדרות המורים קוראת למדינה להקים מנגנון טיפול שיתמודד עם כל בעיות האלימות שיהיה מבוסס על שיתוף פעולה בין כל הגופים: גורמים מטפלים, גורמי אכיפה, שינוי שיטת הענישה, הוספת תקנים לתפקידים טיפוליים כמו יועצת ופסיכולוגית לצד רכז מוגנות ובמקביל חובת דיווח וקביעת מדרג ענישה. כמו כן, הסתדרות המורים מקדמת בימים אלה חקיקה שקובעת רף ענישה מחמיר כלפי הורים שיתקפו פיזית ומילולית עובדי הוראה".

ברשת צביה: שני שיעורים מוקדשים לכבוד המורה

רשת החינוך 'נעם-צביה' תקדיש היום (ב) את שני שיעורי הבוקר בחמישים ושמונה מוסדותיה ללימוד אודות כבוד המורה.

ההוראה נשלחה אתמול (א) לכל המוסדות ברחבי הארץ בתגובה לאירוע האלימות החמור שארע בבית הספר תל"י גילה בירושלים, במהלכו אם תלמידה סטרה למורה לעיניי התלמידים ולאחר מכן בעטה בה ומשכה לה את הפאה מהראש.

בהודעה שנשלחה מטעם הנהלת הרשת למוסדות נאמר כי "הנהלת הרשת מזועזעת ממעשי האלימות כנגד מורים ומחנכים ובמיוחד מהמקרה הנורא שארע השבוע בשכונת גילה. הרשת מחזקת את ידי הסתדרות המורים והמזכ"לית במאבקה הצודק באלימות נגד מורים ובאלימות בכלל.

כדי לא לבטל מתלמוד תורה יוקדשו שני השעורים הראשונים ביום שני בבוקר ללימוד מצוות אהבת ישראל, כבוד תלמידי חכמים, הורים ומורים. התלמידים יחזקו ויתחזקו בתורה, שדרכיה דרכי נעם...וכל נתיבותיה שלום".