עדות נוספת: הקרן החדשה למען המסתננים

ארגון הקרן החדשה לישראל פועל לגיוס כספים בקנדה כדי לסכל גירוש המסתננים הבלתי חוקיים.

דלית הלוי , י"ב בשבט תשע"ח

מסתננים מפגינים ברמת גן
מסתננים מפגינים ברמת גן
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

בן מורן, המנהל החדש של "הקרן החדשה לישראל" בקנדה, שלח אימייל לתומכי הארגון וביקש מהם לתרום למאמצים לסכל את מדיניות ממשלת ישראל בנוגע להחזרת מסתננים בלתי חוקיים לארצות המוצא או למדינות אחרות המסכימות לקלוט אותם.

באימייל כותב בן מורן את הדברים הבאים:

"השבועות האחרונים לימדו אותי את העוצמה שלנו כאשר אנו פועלים יחדיו ונוקטים עמדה למען הערכים שלנו. כאשר ממשלת ישראל פועלת לגרש בכוח או לכלוא מבקשי מקלט, אזרחים ישראלים וקהילות יהודיות ברחבי העולם אומרים את דברם.

"כאן בקנדה גייסנו במהלך יומיים בלבד 2,500 דולר עבור קרן החירום העולמית של הקרן החדשה לישראל ועשרות רבנים קנדים חתמו על הודעה שלנו מטעם הרבנים.

"האם תרמת לקרן החירום? פעל כעת למנוע את הגירושים. מאז יום שני יותר ויותר ישראלים התייצבו לימיננו: סופרים, רופאים, מנהלי בתי ספר וניצולי שואה. ישראלים מכל המגזרים הציעו להחביא מבקשי מקלט בבתיהם, ותושבי דרום תל אביב, שם רבים ממבקשי המקלט חיים, מחו נגד הגירוש.

"ובנוגע לאימייל זה, יותר מ-760 רבנים וחזנים מכל הכולם חתמו על מכתב לראש הממשלה נתניהו בו הם מבקשים ממנו לעצור את הגירוש.

"המומנטום נבנה, אבל האם הקול שלנו מספיק? עתה זה הזמן לתרום על מנת להגן על מבקשי המקלט האפריקנים בישראל. מוקדם עדיין להכריז ניצחון, אך הזעם והלחץ הבינלאומי על ממשלת ישראל לעצור את הגירוש מתחיל להשפיע.

"עדיין איננו יודעים כיצד הפרשה הזו תסתיים, אך אנו מחויבים לתמוך בארגונים המובילים במאבק למען זכויות הפליטים בישראל ואשר נאבקים נגד המדיניות הבלתי צודקת הזו.

"ואיננו יכולים לעשות זאת בלעדיך. האם נוכל לגייס 3,000 דולר לתמוך בישראלים הנאבקים למען הערכים המוסריים של ישראל? המולדת היהודית נוסדה ע"י פליטים ועל בסיס מסורת הרואה כערך את קבלת פני האחר והמגנה על הזר. עלינו לא לשכוח זאת''.