הרצף נמשך: חולון ניצחה את גלבוע/גליל

מאז שבה לליגת העל, לא הצליחה גלבוע/גליל לנצח את הפועל חולון כשלמעשה זו הקבוצה היחידה אותה לא הצליחה לנצח. גם הערב זה לא קרה

נרי וייס , י"ב בשבט תשע"ח

ניצחון על טהרת הישראליים. שחקני חולון הערב
ניצחון על טהרת הישראליים. שחקני חולון הערב
צילום: לימור מלינוף, מנהלת הליגה

מנחוס. הפעם האחרונה בה ניצחה גלבוע/גליל את הפועל חולון בליגת ווינר סל, הייתה אי שם בחודש דצמבר 2014. מאז, עם שובה לליגת העל שבכדורסל, בשישה משחקים ביניהן עומדת הקבוצה הצפונית במאזן של שישה הפסדים רצופים מול הסגולים מחולון במסגרת הליגה, אחד מהם הערב (ראשון).

החולונים שהגיעו אל משחק החוץ הערב עם סגל חסר ללא וולדן וגלן רייס ג'וניור הפצועים, הגיעו כשהם עם הגב אל הקיר לאחר רצף של שני הפסדי חוץ. עם הידיעה כי הפסד נוסף, השלישי ברציפות בחוץ, עשוי להרחיק אותם משמעותית מצמרת טבלת ליגת העל בכדורסל, עלו האורחים מחולון בטירוף ועם מטווח שלשות יוצא דופן לא השאירו למארחים מהגלבוע סיכוי.

שלשות של גיא פניני ושלומי הרוש כבר בפתיחת המשחק הראו את הכיוון הכללי, ולרבע הראשון ירדו האורחים כשהם מובילים בפער קטן בן 4 נקודות בלבד, עם 28:24.

הרוש עם שלשה רביעית ללא החטאה במשחק, ופניני עם שלשה תשיעית של חולון כולה כבר במחצית הראשונה, השאירו את ההפרש על כנו ולהפסקת המחצית ירדו שתי הקבוצות כשלוח התוצאות הראה - 53:49 לחולוניה.

הרבע השלישי היה הפכפך, אבל חולון עם שחקניה הישראליים בלבד בדמותם של ג'ו אלכסנדר ותמיר בלאט בלטו והיו טובים יותר ואל הרבע האחרון ירדו כשהם מובילים בתוצאה 77:71.

שלשות של המארחים מהצפון בפתיחת הרבע האחרון והמכריע איימו להפוך את התוצאה, אבל שלשות תגובה של הסגולים מחולון פתחו פער דו-ספרתי ממנו שחקני גלבוע לא הצליחו לחזור. בסיום 101:92 התקפי ומהנה לזכות חולון שמוכיחה כי היא יכולה להסתדר גם בלי שניים משחקניה הטובים ביותר העונה - שחקן ההתקפה הטוב ביותר שלה בדמותו של גלן רייס ג'וניור ושחקן ההגנה הכי טוב שלה קורי וולדן.

עם 53% הצלחה מקשת השלוש, לא צריך יותר.

גם בני הרצליה רשמה ניצחון חשוב הערב במסגרת המחזור ה-15 בליגת ווינר סל. הכחולים מהרצליה שבעבר אולמם כונה בשם "המבצר", בשל הקושי לנצח שם, ניצחה הערב לראשונה מאז מחזור פתיחה באולמם הביתי. עם 69:72 על עירוני נהריה, קטעה הרצליה רצף של שישה הפסדי בית בליגה ועלתה זמנית אל מעל הקו האדום.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il