ליברמן:
נהפוך את חוות גלעד ליישוב חוקי ומוכר

"אני מקווה שביום ראשון הממשלה תאשר את היישוב חוות גלעד ונוכל להתקדם ולהפוך אותו לחוקי ולמוכר", אמר שר הביטחון.

חזקי ברוך , י"ג בשבט תשע"ח

שר הביטחון אביגדור ליברמן
שר הביטחון אביגדור ליברמן
צילום: הלל מאיר/TPS

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום (שני) בפתח ישיבת סיעת "ישראל ביתנו", להצעת המחליטים שהגיש להסדרת חוות גלעד, והביע תקווה שהממשלה תאמץ את הצעתו בהקדם.

"אני מקווה שביום ראשון הממשלה תאשר את חוות גלעד בהתאם לאותה הצעת מחליטים שהגשתי למזכירות הממשלה, הצעה שעברה את כל המשוכות המשפטיות, ומשבוע הבא נוכל להתקדם ולהפוך את חוות גלעד ליישוב חוקי מוכר במדינת ישראל, ואולי יותר חשוב להתחיל ולחבר את כל התשתיות לאותה חווה", אמר ליברמן.

בנוגע להתבססות האיראנית בלבנון אמר שר הביטחון כי "לגבי כל מה שקשור בלבנון אפשר למנוע לא רק באמצעות הפצצות, אנחנו מפעילים את כל המנופים המדיניים ומנופים אחרים על מנת למנוע ייצור טילים, והדבר האחרון שהייתי רוצה זה להיכנס למלחמת לבנון השלישית".

"אני חושב שיש עדיין מספיק אמצעים, מספיק אפשרויות ואנחנו מנצלים את כל האופציות, ובהחלט מה שאני יכול עוד פעם להדגיש זה שאנחנו נחושים למנוע מלהפוך את לבנון למפעל אחד גדול לייצור טילים מדויקים".

השר ליברמן הוסיף "היום כנראה אי אפשר שלא להתייחס לסוגיה האיראנית ויותר נכון לניסיון האיראני ליצור טבעת חנק סביב מדינת ישראל, זה גם ניסיון לבנות בסיסים בתוך סוריה, זה גם ניסיון להקים מפעלים לייצור טילים בתוך לבנון וגם האיראנים הפכו אולי למממן הראשי של הזרוע הצבאית של חמאס".

"אני יכול להבהיר מצידנו שאנחנו נחושים למנוע מאיראן להתבסס בתוך סוריה, אנחנו מכירים אתרים לבניית טילים, להסבת טילים בלבנון, ומכירים את האישים המעורבים בייצור אותם טילים, ואנחנו כמובן נחושים לחסל את כל מנהרות הטרור מרצועת עזה למדינת ישראל. לכן הסוגיה האיראנית היא עומדת גם במרכז של הפגישה של ראש ממשלתנו, נתניהו, עם פוטין ואנחנו פה בארץ נעשה את כל הפעולות הנדרשות".

אתמול, בישיבת שרי הליכוד, אמר ראש הממשלה נתניהו כי העיכוב בהעלאת נושא חוות גלעד בממשלה נוצר מטעמים טקטיים וכי הנושא יעלה בשבוע הבא בתיאום עם יוזם הצעת המחליטים, שר הביטחון ליברמן.

נתניהו הוסיף ואמר לשרים כי מי שמבקרים את העיכוב בהחלטה יודעים שהנושא יעלה בשבוע הבא והם עושים זאת רק בניסיון להציג זאת בהמשך כהישג שלהם.

"אנחנו שמחים שהממשלה צועדת בדרך הערכית והנכונה", אמר בתגובה יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, "אני מחזק את ראש הממשלה ושר הביטחון וזו צריכה להיות התשובה הנכונה לטרור זה העיתוי. צריך שיהיה ברור לאויבים שלנו שזהו מחיר הטרור. בנייה והתיישבות".