"הסדרת חוות גלעד - צעד מתבקש"

יו"ר הבית היהודי שוחח בפתח ישיבת הסיעה על המהלכים להסדרת היישוב. על איומי חיזבאללה אמר: בלבנון צריכים להבין שהאזרחים יסבלו.

חזקי ברוך , י"ג בשבט תשע"ח

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, ח"כ נפתלי בנט, התייחס בישיבת הסיעה בצהריים (שני) למהלכים להסדרת חוות גלעד.

"כפי שראש הממשלה בישר אתמול אתמול, בשבוע הבא תובא לאישור הממשלה הצעת המחליטים להסדרת היישוב חוות גלעד. זוהי לא רק תרומה לבניין ההתיישבות היהודית בארץ, זו גם חובתנו האישית והלאומית כלפי בני משפחת שבח שאיבדו את היקר להם מכל", אמר בנט.

לדבריו, "הרב רזיאל שבח ז"ל היה איש של חסד ונתינה, שבחר לגור ביישוב ולגדל בו את ילדיו מתוך שליחות עמוקה ואהבת הארץ. הוא ומשפחתו שילמו את המחיר היקר ביותר, והסדרת היישוב היא רק צעד מתבקש למענם ועבור כל מפעל ההתיישבות".

"הבוקר מוקדם יותר ביקרתי במועצת בנימין ובמועצת השומרון ואני חושב שהגיע הזמן סוף סוף להסדיר את היישוב. אני מחזק מכאן את ראש הממשלה על ההבטחה שלו אתמול להביא לאישור הממשלה כבר ביום ראשון הקרוב את הסדרת חוות גלעד. אנחנו נגבה אותו בצורה מלאה במימוש הבטחתו זו", הצהיר השר בנט.

הוא התייחס גם לאיומי חיזבאללה על ישראל ולהתעצמות של ארגון הטרור בחסות איראנית. "לאחר מלחמת לבנון השנייה אמר נסראללה שאילו היה יודע שישראל תגיב כפי שהגיבה, לא היה חוטף את החיילים. אז הנה, הפעם לנסראללה לא יהיה תירוץ. נסראללה לא יוכל לומר שלא ידע מכיוון שאנחנו אומרים מראש ובבירור - אם חיזבאללה ואיראן ימשיכו להקים מפעלי טילים על אדמת לבנון הם ימיטו אסון על מדינת לבנון ועל תושביה".

בנט הוסיף כי "ייצור טילים מדוייקים הוא עליית מדרגה מסוכנת ואנחנו לא נקבל אותה".

השר פנה גם ללבנון והבהיר כי מי שיסבול ממערכה בצפון הם אזרחי לבנון. "אנחנו לא מעוניין במלחמה נוספת בצפון. אבל שלא יטעו, מבחינת מדינת ישראל המשוואה ברורה: חיזבאללה = לבנון ולהיפך. לכן, תושבי לבנון ובעיקר התושבים השיעיים בדרום המדינה שמאחסנים בבתיהם לא מעט משגרים ורקטות צריכים להבין שהפעם זה לא ייגמר כמו ברובע האדחייה אלא הרבה מעבר לכך, ומכאן, שיעשו את החישובים שלהם. הם לא יוכלו לבוא אחר בטענות לישראל ולהגיד לא ידענו. הנה. אמרנו".

השר דיבר גם על הזעזוע שהוא חש מתקיפת מורים. "בשבוע שעבר מורָה בבית הספר תל"י גילֹה בירושלים הותקפה על ידי אם לתלמיד. זוהי חציית קו אדום, מעשה פסול שאסור שייעשה. אסור בשום אופן שמורים שעושים עבודת קודש בְּמערכת החינוך ייאלצו לספוג אלימות מכל סוג שהוא - בין פיזית ובין מילולית".

"המורים הם ליבת המערכת שלנו והם עובדים לילות כימים במסירות למען חינוך ילדינו.
אפשר לא להסכים עם מורה אבל צריך תמיד למצוא דרכים להגיע להידברות. אלימות היא לא אחת מהן.
לאור זאת, הנחיתי לקדם את הצעת החוק של ח״כ מוטי יוגב שתגדיל ל-5 שנות מאסר את הענישה לתוקפי מורים. במקביל, אנו מעמיקים את החינוך למניעת אלימות ברמה הארצית וברמה המחוזית, וזה כבר מיושם בשטח", סיכם יו"ר הבית היהודי.