כשתושבי דרום ת"א ביקרו בקרן החדשה

תושבים מדרום תל אביב ופעילי "אם תרצו" יצאו לפגוש את ראשי הקרן החדשה לישראל על רקע הקמפיינים נגד גירוש מסתננים. צפו

יוני קמפינסקי , י"ג בשבט תשע"ח

ביקור אצל הקרן החדשה עם תושבי דרום תל אביב
ביקור אצל הקרן החדשה עם תושבי דרום תל אביב
צילום: אם תרצו

תושבי דרום תל אביב ופעילי "אם תרצו" יצאו היום (שני) לפגוש את ראשי הקרן החדשה לישראל על רקע הקמפיינים ההולכים וגוברים נגד גירוש מסתננים.

שפי פז, מראשי החזית לשחרור דרום תל אביב, אומרת כי "הקרן לישראל חדשה בוחשת ומממנת את הקמפיין נגד הגירוש, או במילים שלנו 'הקמפיין נגד תושבי דרום תל אביב', כי הרי אף אחד לא מאמין באמת שאם יעצרו את הגירוש, כל חותמי העצומות ומארגני הארגונים יקחו את המסתננים אליהם הביתה".

היא הוסיפה כי "חשבנו שלא ייתכן שהגוף הזה יישב לו בשקט בירושלים וינהל מאחורי ולפני הקלעים את המסע השקרי נגד מדינת ישראל, מסע שגורם לכולנו נזק אדיר בעולם. חשבנו גם שלא ייתכן שקרן שיושבת בחו״" תכתיב לממשלת ישראל את מדיניות ההגירה שלה ותזלזל בפסיקת הבג"ץ. אז באנו לשאול כמה שאלות. אלא שאבירי זכויות האדם העדיפו להזעיק משטרה, ורק כשמיקי גיצין המנכ״ל הרגיש בטוח דיו הוא ירד אלינו, הפריח נאום תדמית ומיהר לברוח. אנחנו מבטיחים לחזור".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו מלווה את תושבי דרום תל אביב במאבקם לגירוש המסתננים ציין כי "מאז שבג"ץ הכשיר את העברת המסתננים למדינה שלישית אנו עדים למעבר חד מפעילות ארגונים משפטיים הפועלים במימון הקרן החדשה לכדי הפעלת ארגוני תעמולה שמטרתם לייצר מניפולציה על החברה הישראלית ונבחרי הציבור. קמפיין אנה פרנק וההשוואה לניצולי השואה מספינת האקסודוס הם נסיון להשתיל בחברה הישראלית את התחושה כי היא חברה נאצית. זו תופעה המעוררת חלחלה. אין מילים אחרות לתאר זאת".

"היום פגש מיקי גיצין מנכ"ל הסניף הישראלי של הקרן החדשה את פניהם של תושבי דרום תל אביב שעל חשבונם הוא מקדם את הקמפיין הנבזי זה. מיום ליום מתברר לכלל החברה הישראלית כי אין לקרן הפוליטית הזרה הזו סיבת קיום בישראל. הגיע הזמן שהמחוקק יוציא אותם מחוץ לחוק יחד עם מסתנני העבודה, ויפה שעה אחת קודם", סיכם פלג.