צבא או שירות לאומי? תנו לבנות להחליט

יו"ר תנועת הנשים "אמונה" קוראת להניח לבנות הציונות הדתית לבחור את דרכן, "כל מיני נשים וגברים לוקחים בעלות על קבלת ההחלטות שלהן"

בני טוקר , י"ד בשבט תשע"ח

ליאורה מינקה
ליאורה מינקה
צילום: יחסי ציבור

ליאורה מינקה, יו"ר ''אמונה'' - תנועת האישה הדתית לאומית, קוראת בערוץ 7 לרבנים להפסיק את ההתלהמות, כלשונה, נגד השירות הצבאי של בנות הציונות הדתית.

"לפעמים אני שואלת את עצמי האם אנחנו לא יכולים לחיות בסיטואציה שהיא לא סקנדל או פסטיבל. מי שחושב שבאמצעות תקנות או התלהמויות הוא ימנע מהבנות לקבל החלטות או לבחור בחירות, לטעמי עושה טעות גדולה כי מה שאנחנו רואים שלמרות האמירות הקיצוניות שלא ללכת לצבא בכל זאת הבנות מצביעות ברגלים, אז למה לעצום עיניים?".

לדבריה, ציבור שמחנך את ילדיו לתרום למדינה לא יכול לצפות מבנותיו לא לשרת בצה"ל, "אני חושבת שהציבור הדתי לאומי מחנך את בנותיו לעשות שירות משמעותי ושכל אחת תבחר לעצמה איפה היא תעשה את השירות הזה ואיפה היא יכולה לתרום תרומה משמעותית לחברה הישראלית.

"הבנות שלנו משרתות בשירות לאומי ועושות תפקידים מדהימים, ובנות עושות תפקידים משמעותיים גם בצבא ונשארות דתיות. אז אולי באמת בואו נרגיע ניתן להן לבחור מה מתאים להן, ניתן להן לקבל הדרכה לפני כל צורת שירות שהן בוחרות לעשות ונלווה אותן בשירות שלהן".

מינקה סבורה שבנות אולפנה מקבלות חינוך מספיק טוב כדי לקבל החלטות נבונות, "אם זה היה ציבור שלא מחנך את בנותיו ובניו לשירות משמעותי עוד אפשר היה להבין את זה אבל אנחנו מצפות מהבנות וגם מהבנים לעשות הכי טוב למען החברה הישראלית והכי טוב למען המימוש של היכולות שלהן, ואני מאוד סומכת על הבנות האלה.

"הן מקבלות חינוך מצוין באולפנות ובבתי הספר ואני מניחה שהמחנכות והמחנכים שלהן סומכים עליהן שתעשינה את הבחירות שמתאימות להן, אז למה אנחנו צריכים להפוך כל דבר לשערורייה של כל מיני נשים וגברים שלוקחים בעלות על קבלת ההחלטות של הבנות?

"אני באמת חושבת שהגיע הזמן שנסמוך על החינוך שלנו", מדגישה מינקה, ''אנחנו נותנים חינוך מצוין במוסדות החינוך הדתיים הלאומיים, תנו להן להחליט".