אבי גבאי:
מתפקדי הליכוד בשומרון שולטים בישראל

יו"ר המחנה הציוני תקף את הליכוד בחריפות, ''מפלגה לאומנית שהרקיבה את מערכות השלטון והדמוקרטיה''.

חזקי ברוך , י"ד בשבט תשע"ח

אבי גבאי
אבי גבאי
צילום: מירי צחי/TPS

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, תקף הערב (שלישי) בחריפות את ממשלת נתניהו ואת מפלגת הליכוד.

בכנס ה-INSS אמר גבאי כי "מזה עשור נשלטת ישראל על ידי קבוצת 'שלימות הארץ'. קבוצה קטנה מאוד, אולי 3% מהציבור שמונהגת על ידי ח"כ סמוטריץ' ומתפקדי הליכוד בשומרון.

''הקבוצה הזאת שולטת ומובילה את נתניהו ששולט בישראל", השתלח גבאי. ''אגב, די דומה לדנקנר ואנשי עסקים ששלטו בפירמידות ענק כשלמעשה יש להם 3% מהמניות. כולנו יודעים איך זה נגמר - בפשיטת רגל- וכולנו יודעים מי שילם בסוף את החשבון – הציבור הישראלי''.

לדבריו, ''אבדן שותפות הדרך הוא תוצר של הפער בין העמדות של ה-3% ששולטים לבין העמדות של 97% האחרים. על מנת לתחזק ולשמר את השליטה הזו נתניהו הקים ומתחזק מערכת של מסרים שמפלגים את הציבור ויוצרים חומות של שנאה בתוך עם ישראל, קורבנות, נרדפות על ידי התקשורת ובעיקר שתי מילים כואבות במיוחד שחוזרות על עצמן בכל נושא – אנחנו והם''.

גבאי תקף בחריפות את נתניהו וטען כי ראש הממשלה פוגע בחוסן החברתי והלאומי שלנו. ''האנחנו והם הוא לא בין אזרחי ישראל לפלסטינים או לאיראנים אלא בין ישראלים לישראלים אחרים.

"הדרך להשיב את תחושת שותפות הדרך בחברה הישראלית היא חילופי שלטון שיפרקו את הפירמידה הממונפת. לצערי, חילופי מנהיגים בליכוד לא ישנו הרבה מאחר והשיטה, הפחד ואבדן הדרך כבר מוטמעים בקרב מנהיגי הליכוד.

"הליכוד שעלה לשלטון כמפלגה חברתית וליברלית יירד ממנו כמפלגה לאומנית שהרקיבה את מערכות השלטון והדמוקרטיה. מנהיגות מתחילה בדוגמה אישית. הציבור רוצה שינוי אמיתי ועמוק שיחזיר את ישראל לדרך הנכונה, מנהיגות שתחזיר את ישראל להיות המדינה הכי טובה בעולם.

''לא רק בביטחון, גם ברווחה, גם בכלכלה, גם בניקיון הכפיים והיושרה הציבורית וגם ואולי בעיקר ביכולת שלנו לחיות יחד ולחזק את ישראל", הוסיף יו"ר המחנה הציוני.