"יום שחור לעורכי הדין"

עו"ד איתמר בן גביר תוקף את ההחלטה להעמיד לדין משמעתי את עו"ד יורם שפטל. "איפה אבירי חופש הביטוי? פתאום כולם נאלמו דום".

אלירן אהרון , ט"ו בשבט תשע"ח

עו"ד יורם שפטל
עו"ד יורם שפטל
צילום: פלאש 90‬

עורך דין איתמר בן גביר תוקף בחריפות את ההחלטה להעמיד את חברו עו"ד יורם שפטל לדין משמעתי בפני ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, לאחר שכינה את הרמטכ"ל איזנקוט "עלוב נפש, פקידון שמן במחלקת הביוב של עירייה".

לדברי עו"ד בן גביר, "מדובר ביום שחור לעורכי הדין. אמנם שפטל חזר בו מהכינוי עלוב נפש, אך בכל מקרה כאשר בוחנים את האמירות בצורה משפטית מגלים שמדובר באמירות שנמצאות בלב חופש הביטוי במדינת ישראל - גם אם הן מקוממות ומרגיזות ברור שחופש הביטוי חל עליהן ומוזר שמה שמותר לכל אחד ואחת אסור לעורך דין שפטל".

בן גביר יוצא חוצץ נגד שתיקתם הרועמת של אנשי השמאל ותומכי חופש הביטוי, "איפה אבירי הדמוקרטיה? איפה אלה שמוסרים נפש כדי לאפשר למחבלים לדבר, אלה שמגינים על 'הזכות' לכנות את ישראל כמדינה נאצית, ואת צה"ל כצבא נאצי, פתאום כולם נאלמו דום".

עו"ד איתמר בן גביר
צילום: אלירן אהרון

עו"ד בן גביר לא מוטרד מתוצאות ההליך המשפטי נגד שפטל, "עד היום לומדים בבתי ספר למשפטים את התקדים ולפיו בית המשפט העליון זיכה את שפטל מעבירה משמעתית כאשר מחה נגד פעילי שמאל וצעק עליהם, אני מניח שגם הפעם התוצאה תהיה דומה, אלא שעצם העמדה לדין משמעתי היא בעיתית ויוצרת מדרון חלקלק ועוד בעיה של הפליה- אלדד יניב הוא גם עורך דין ובדבריו הוא אומר ביקורת חריפה פי כמה נגד ראש הממשלה.

"אני בעד לאפשר לאלדד יניב לדבר, אבל מדוע מה שמותר לאלדד יניב אסור לשפטל?'', שואל בן גביר ומשמיע ביקורת על עצם ההתנהלות בעת ההחלטה להעמיד לדין משמעתי את שפטל. "לא ברור לי מדוע אלעזר שטרן יודע על תוצאות ההליך עוד לפני יורם, זה לא ראוי ולא נכון לנהוג כך ולטעמי מלמד על כל ההתנהלות".

בסיום דבריו, מקווה עורך דין בן גביר שלשכת עורכי הדין תתעשת, ''מותר לעורך דין גם להביע דעות, זה זכותו וההתנהלות מול שפטל עשויה להביא לכך שעורכי הדין יפחדו לדבר".