ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בפלאפון

הרקע לסכסוך: הימנעות ההנהלה מקיום מו"מ עם עובדיה בנוגע להשלכות מכירת בזק, והחלטת החברה להקים רשת חנויות עם עובדי מיקור חוץ.

ערוץ 7 , ט"ו בשבט תשע"ח

פלאפון. למצולמים אין קשר לידיעה
פלאפון. למצולמים אין קשר לידיעה
צילום: פלאש 90

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בחברת פלאפון, בין היתר על רקע הכוונה למכור את מניות השליטה בבזק (בעלת פלאפון) והימנעות הנהלת פלאפון מקיום מו"מ הנוגע להשלכות המכירה על זכויות העובדים.

העובדים עומדים על כך שייחתם עמם הסכם קיבוצי להסדרת זכויותיהם בעקבות המכירה, ודורשים מהחברה לספק להם, כנדרש בדין, פרטים ונתונים על עסקת המכירה, השלכותיה על מצבה הפיננסי ועל זכויות העובדים.

בנוסף לכך הסכסוך בפלאפון הוכרז לאור הודעת החברה על הקמת רשת חדשה המורכבת מכ-100 חנויות ונקודות מכירה שתיקרא "פלאפון בעיר" ותורכב ממשווקים חיצוניים שיספקו שירותי מכירה ומעבדה וכן שירות ללקוחות.

העובדים מלינים על כך שבמקום להגדיל את כוח האדם החברה, פלאפון מוציאה למיקור חוץ מטלות אשר ניתנות כיום על ידי עובדים קיימים, באופן היוצר חשש כבד לביטחונם התעסוקתי הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. בנוסף לכך, העובדים מוחים כי בכוונת פלאפון להוציא למיקור חוץ שירותים נוספים הנמצאים כיום בליבת העיסוק של החברה.

למרות שלשינויים אלה עשויות להיות השלכות קשות על עובדי פלאפון, המהלך נעשה ללא ניהול מו"מ מקדים עם נציגות העובדים, בחוסר תום-לב ובאופן שאינו מקובל במערכת יחסי עבודה קיבוציים.