ישיבת "לב חדש" מציגה: חירות ואחריות

הכירו את הישיבה התיכונית הייחודית שממוקמת בהרי בנימין ביישוב שילה ומחנכת את הצעירים ללמוד ולהתקדם מתוך בחירה ורצון אישי.

בשיתוף עם ישיבת לב חדש , ט"ז בשבט תשע"ח

טיש בישיבת לב חדש בשילה
טיש בישיבת לב חדש בשילה
באדיבות הישיבה

אנו מבקרים בישיבה התיכונית "לב חדש" בשילה ופוגשים את צוות הישיבה ותלמידיה.

הרב ארלה הראל, ראש הישיבה, מספר שהישיבה חרטה על דגלה את רעיון ה"חירות והאחריות" ומסביר שהישיבה מתאימה לבחורים בוגרים ואחראים.

"החופש הוא לא חופש של 'תעשה מה שאתה רוצה'", מסביר הרב משה פליקס, סגן ראש הישיבה ור"מ כיתה ט', "אלא חופש לבחור לעבוד את ה', לבחור לעשות טוב, לבחור להתקדם ולבנות את האישיות. יש לנו פה אווירה מאוד מאפשרת".

"הם מקבלים הרבה מקום להחליט על דברים", אומר הרב ארלה, "אך מצד שני נדרשת מהם אחריות. האחריות באה לידי ביטוי בבישול הארוחות ובניקוי וסידור על ידי הבחורים עצמם. רעיון החירות ואחריות משפיע לא רק על האווירה בישיבה אלא גם על מערכת הלימודים עצמה.

"הם בוחרים את המסכת הנלמדת", מספר הרב ארלה, "ובנוסף בוחרים את הנושאים הנלמדים בהלכה . הם בוחרים במגוון תחומים רחב, החל ממיקום שבתות הישיבה וכלה ברמת הסינון של המכשירים הניידים, ולכן הם צריכים להיות אחראים מאוד".

מנהל התיכון, הרב נחום נתנאל קינן, מספר כי בישיבה ישנה מערכת של 80 אחוז חובת נוכחות ו-20 אחוז בחירה. "בדרך כלל הלמידה הזאת תהיה משמעותית יותר", מסביר מנהל התיכון, "מתוך זה שאנחנו סומכים עליהם שהם יכולים ללמוד וזה בידיים שלהם הם עושים את זה הרבה יותר טוב והרבה יותר משמעותי".

לימודי התיכון הינם ברמה גבוהה ולתלמידים קיים מבחר של מגמות לימוד - מגמת ארץ ישראל, מגמת מזרחנות, מגמת פיזיקה ומגמת מחשבים, המגוון מאפשר לכל תלמיד למצוא את התחום בו הוא יכול להגיע למצוינות.

"אנחנו מאמינים בנוער", אומר הרב משה פליקס, "אנו חושבים שהנוער הוא גדול ואיכותי ובאמת החבר'ה שמגיעים אלינו בוגרים באישיותם ויודעים לבחור. אנחנו פחות עוסקים בגבולות, שבוודאי גם הם קיימים, אלא בעיקר ב'עשה טוב', תבחר להיות גדול, תבחר להיות בן אדם טוב".

בשלב חיפוש מסגרת לימודים, רבים מתלבטים בין ישיבה עם פנימייה למסגרת שבה התלמידים חוזרים הביתה בכל יום. בישיבה התיכונית "לב חדש" בשילה החליטו לשלב ולייצר מסלול של "חצי פנימייה".

"יומיים בשבוע הם ישנים איתנו כאן", מסביר הרב ארלה, "חלק מהשבוע הם בבית מה שמאפשר להם לקחת חלק בפעילות הנוער ביישובים ולהמשיך להיות מחובר לבית".

מוזמנים להכיר - לחצו כאן

ישיבת "לב חדש" נמצאת בהרי בנימין וסמוכה למקום המשכן, מה שמשפיע על האווירה והחיבור ללימודים. "המרחבים והשטח נותנים המון", אומר הרב ארלה, "למשל שיעור נביא הוא שיעור בשטח. אין ספק שהיציאה לטבע עושה לתלמידים הרבה מאוד".

"חשוב לנו שהתלמידים יהיו מחוברים לשטח", אומר לנו מנהל התיכון, "כל מה שמאפשר לקרב אותם לשטח ולחוות את הלימוד אנחנו משתדלים לעשות. יש פלטפורמה טובה לזה כאן בארץ בנימין".

בנוסף למסגרת לימודים עדכנית ומגוונת, דגש מיוחד ניתן בישיבת לב חדש לצד הרוחני ונפשי של תלמידים. "יש המון זמן ומקום לעסוק בנפש", אומר הרב ארלה מספר שיש בישיבה התוועדויות שבועיות, שיעורי חסידות, שאלות ותשובות עם הרבנים ופרלמנטים פתוחים. "נעים לראות שהחבר'ה שבוחרים בנו מתאימים לחזון ולדרך".

"החבר'ה לאט לאט צומחים ומגדלים את עצמם", אומר הרב משה פליקס, סגן ראש הישיבה, "אנחנו רוצים שבסוף כשבחור יוצא מפה בכיתה י"ב הוא יידע לומר בלב שלם - 'אני רוצה! אני רוצה להיות משמעותי לעם ישראל, רוצה להיות משמעותי לעצמי ורוצה להמשיך לגדול בתורה ולתרום איפה שאני יכול לפי כישרונותיי'".

ההרשמה לישיבה בעיצומה, ימי הראיונות יתקיימו ביום שני כ' שבט וביום שני כ"ז שבט.

מוזמנים להכיר - לחצו כאן