"להדיח את נציב זכויות האדם של האו"ם"

בארגון 'לב העולם' קוראים למזכ"ל האו"ם להדיח את הנציב, לאחר שפרסם דו"ח נגד עסקים הפועלים ביהודה ושומרון.

רעות הדר , ט"ו בשבט תשע"ח

עו"ד נתי רום
עו"ד נתי רום
צילום: ללא קרדיט

בארגון 'לב העולם' התומך בעסקים ברחבי יהודה ושומרון קוראים היום (רביעי) למזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, להדיח את נציב זכויות האדם של האו"ם זייד ראאד אל-חוסיין.

זאת בעקבות פרסום דו"ח מועצת זכויות האדם ובו נתונים על מספר החברות מכל מדינה הסוחרות עם יצרנים וחברות מההתיישבות ביהודה ושומרון.

בלב העולם מזכירים כי במכתב ששיגר, כבר לפני מספר חודשיים קבל עו"ד נתי רום - מנכ"ל ארגון "לב העולם" - על הכוונה הפוגענית, לדבריו, של נציב זכויות האדם באו"ם ודרש להשעותו לאלתר.

עוד נכתב במכתב שיצא כי "אם יימשך תפקודו של זה כנציב זכויות האדם באו"ם, מיותר לציין כי מועצת זכויות האדם של האו"ם תאבד את היחס הרציני אליה בישראל ובעולם, דבר שנראה לאחרונה היטב לאור ביקורותיהן של ארה"ב ומדינות נוספות כנגד המועצה. לאור זאת, אנו דורשים את השעייתו המיידית של אל-חוסיין מתפקיד זה ואת ביטולה המיידי של פעילותו".

בהמשך המכתב ציין רום את העובדה כי לנציב הנוכחי שורה של התבטאויות שנויות במחלוקת, ביניהן: "השוואתו האומללה בין מצב הערבים ביהודה ושומרון לבין מצבם של היהודים בשואה וסירובו לכנות את הרצח בתל אביב על ידי ערבים כפיגוע טרור".

בסופו של המכתב הציע רום לאו"ם להשקיע את זמנו בעוולות שקורות ברחבי העולם במקום לבזבז את מרצו, לדבריו, בניסיון להטיל דופי במוסריותה של ישראל.

עו"ד נתי רום אמר כי "הגיע הזמן לניקוי אורוות באו"ם, ולהחזיר את הכבוד לאו"ם ולארגון זכויות האדם. יש להדיח את כל מי שמונע ממניעים אנטישמים וזרים, ולהכניס אנשים שבאמת רוצים להטיב ולהרבות טוב לעולם. אנו נמשיך לחזק באמצעות אלפי התומכים בעולם את היצרנים ביהודה ושומרון ונפיץ את המוצרים האיכותיים מהארץ הטובה - האור ואהבה ינצחו את החושך והצביעות".